Головна Цікаво У чому полягає робота копірайтера

У чому полягає робота копірайтера

Копірайтером називають людину, яка пише статті на замовлення

Професія овіяна легендами та стереотипами. Вважається, що створити креативний текст доволі просто, а гонорари в авторів космічні. Та це не завжди так. Як стати копірайтером, розповідається в огляді  www.online.ua.

Копірайтери створюють рекламні, інформаційні тексти, пишуть сценарії, Поширеною помилкою вважається переклад слова «copy», копіювати. Існує думка, що копірайтер лише переписує уже готовий матеріал. Проте це не так. Завданням автора є створити унікальний текст, який показує бренд, замовника з позитивної сторони. Копірайтер відрізняється від журналіста чи письменника художньої літератури, тому що працює у царині реклами.

Для того, аби влаштуватися на роботу копірайтером, не обов’язково мати профільну освіту, проте важливо володіти такими навичками:

  • Вміти грамотно писати та логічно викладати думки. Перевагу надають авторам, які пишуть кількома мовами.
  • Писати «без води». Читач повинен отримати важливу інформацію без суб’єктивної думки автора, прикрашення непотрібними словесними оборотами, стисло подавати важливі дані у зрозумілому форматі.
  • Бути гнучким. Не завжди вдається отримати замовлення у сфері, і якій людина добре обізнана. Потрібно вміти опрацьовувати велику кількість матеріалу, відбирати головне.
  • Перевіряти першоджерела на правдивість. Копірайтери шукають інформацію в мережі, та потрібно знайти експертну думку.
  • Бути попереду інших. Така робота тісно пов’язана з творчістю. Тому люди, хто генерують ідеї, мають більше пропозицій від замовників.

Види, переваги та недоліки копірайтингу

Копірайтер створює різні види тексту:

  • Рекламні статті, які показують товар, виробника, компанію тощо з вигідної для споживача сторони.
  • SEO-тексти. Експертні статті для компаній та брендів.
  • SMM-статті. Тексти для соціальних мереж.
  • Сценарії. Створення тематичних текстів для Youtube-каналів (та інших потреб).

Серед головних переваг роботи у сфері копірайтингу є те, що вона не прив’язана до офісу. Працювати можна будь-де, головне вчасно здавати матеріал. Для працевлаштування не обов’язково мати вищу освіту, проте є можливість кар’єрного росту. Автор може сам обирати теми та напрямки, в яких цікаво працювати.

З недоліків професії рахуються не завжди є стабільні замовлення, потрібно постійно шукати клієнтів. Робота малорухлива, вимагає концентрації та генерації творчих ідей.