Головна Цікаво Утеплюємо будинок красиво – все про фасадні термопанелі

Утеплюємо будинок красиво – все про фасадні термопанелі

Питання утеплення будинку завжди актуальне. З цією функцією на відмінно справляються термопанелі. Клінкерну плитку та керамограніт часто використовують для облицювання стін, але технології пішли далі й до цих матеріалів додали теплоізоляційні конструкції. 

Термоплити активно використовуються для утеплення, захисту та декору фасадів будинків. В якості теплоізоляційного шару використовують пінополістирол або пінополіуретан. Зовнішній шар може бути із клінкерної, керамогранітної або глазурованої плитки. Саме від цих характеристик і буде залежати вартість термопанелей.

Переваги фасадних термопанелей

Термопанелі для облицювання будинків мають велику кількість переваг, саме тому вони користуються такою популярністю.

  • Висока теплоізоляція. Це основна характеристика, на яку всі орієнтуються. Термопанелі, навіть невеликої товщини, здатні значно знизити теплопровідність.
  • Довготривалий термін служби. Термоплити дуже стійкі. Вони витримують як високі температури, так і дуже низькі. На них ніяк не впливають дощі та сильний вітер. Доведено, що такі панелі абсолютно не вбирають воду.
  • Високий захист. Термопанелі не можуть загорітись, на них не утворюється грибок і пліснява. Вони абсолютно безпечні для здоров’я людини та навколишнього середовища.
  • Легкість монтажу. Термопанелі дуже просто монтувати. Їх можна кріпити в горизонтальному та вертикальному положенні при будь-яких температурах, адже не потрібно використовувати цемент.

Якщо говорити про недоліки, то їх практично немає. Варто лише врахувати один нюанс перед тим, як монтувати термопанелі. Основа (тобто стіна) повинна бути ідеально рівна. В іншому випадку, результат може бути незадовільний.

Особливості монтажу термопанелей

Першим і найважливішим кроком є закупка всього необхідного. Для визначення  кількості замовляється консультація спеціаліста, який може точно порахувати об’єм потрібних будівельних матеріалів. Рекомендується купляти із запасом +10%. Далі послідовність дій наступна:

  1. Готується робоча поверхня (ідеально вирівнюється, забирається попередній шар декоративного покриття, якщо таке було).
  2. Встановлюється лінія горизонту за допомогою рівня (звичайного або лазерного).
  3. Укладання першого елементу термоплити за допомогою дюбеля, клею або піни. Завжди починається з лівого кутка. 
  4. Далі йде монтаж усіх інших елементів. На зіткненнях використовуються спеціальні кутові деталі, які треба окремо купувати.
  5. Далі йде затирання швів. Для цього можна використовувати спеціальні термостійкі матеріали.

Фасадні термоплити – це чудове рішення для утеплення свого будинку. Вони є різні за дизайном та формою. Кожен зможе підібрати ідеальний варіант під свій екстер’єр.