Головна Цікаво У Буському районі стартувала інформаційна кампанія «Не гайте часу в чергах»

У Буському районі стартувала інформаційна кампанія «Не гайте часу в чергах»

1695

  Буське районне управління юстиції у Львівській області розпочало інформаційну кампанію із популяризації онлайн-сервісів, розроблених Мін’юстом. Працівники районного управління детально роз’яснюють громадянам можливості отримання ключових документів онлайн.

  На протязі 2014 року, керуючись ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дацків Н.С. у сфері реєстрації бізнесу було надано 820 адміністративних послуг, а також  видано 290 витягів, 393 довідки та 133 виписки. 
  Станом на  1 травня 2015 року  державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців надано 334 адміністративні послуги,  а також видано з ЄДР 80 витягів, 255 довідок та 88 виписок.
   Про нову систему надання онлайн сервісів та їх переваги, спілкуємося з начальником Буського РУЮ Тетяною САЙ:

– Тетяно Петрівно, розкажіть, будь ласка, які відбулися останні зміни для громадян у законодавстві щодо отримання документів?
– Міністерством юстиції (new.minjust.gov.ua), на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)" № 191-VIII (який набрав чинність з 05.04.2015 р.), паралельно запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців  спрощено процедуру надання адміністративних послуг громадянам і бізнесу шляхом запровадження електронних он-лайн сервісів при реєстрації бізнесу, а також під час отримання витягів, виписок і довідок. Отримати необхідні документи можна без електронного цифрового підпису та за дуже широким пошуковим критерієм.
Створити запит на отримання документа можна за максимально розширеною кількістю критеріїв пошуку. Шукати можна як за назвою компанії, так і за її засновниками, за директорами. Так само в режимі он-лайн громадянин може отримати історичну довідку за всіма реєстраційними діями, які відбувалися в компанії з моменту її створення. Нова система дає змогу самостійно сформувати необхідний документ, сплативши цю послугу банківською карткою. Кожному документу присвоюється унікальний ідентифікаційний код. Банкір чи представник іншої установи зможе легко перевірити його достовірність, ввівши присвоєний номер на сайті. Електронні довідки мають таку саму юридичну силу, як і будь-який документ, який раніше видавав реєстратор.

– Які переваги нової спрощеної системи надання електронних он-лайн сервісів?
– Перевагою є те, що на відміну від реєстраційних офісів, які переважно працюють лише в будні дні та у визначені години, он-лайн сервіси функціонують 24 години на добу, 7 днів на тиждень. При цьому забезпечується також цілодобова технічна підтримка за телефоном 0-800-50-70-70. Також до переваг можна віднести і вартість он-лайн послуг – вартість електронних документів (довідка, виписка та витяг), які формуються за допомогою он-лайн сервісів, становить 75% від вартості аналогічних паперових документів, які видаються державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Крім того, он-лайн сервіси допомагають зекономити час, адже процедура формування документів нині займає близько 5 хвилин замість півгодини раніше. Не треба бігти до банку або терміналу, а потім знову йти за довідкою.
– Чимало громадян не знають ще про нововведення, як Буське районне управління юстиції проводить роз’яснення серед населення про нові електронні сервіси,  які запущено на оновленому сайті Мін’юсту в рамках реформ та боротьби з корупцією?
– З метою роз’яснення  про нововведення  Міністерства юстиції про он-лайн сервіси мін’юсту, Управлінням юстиції проведено флешмоб «Online сервіси Мін’юсту кожному українцю» , «Не гайте часу в чергах» , в ході якого я разом із співробітниками управління юстиції (начальником реєстраційної служби – Шереметою М.М., начальником відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно – Думінською Т.В. та державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – Дацків Н.С.) на центральних вулицях міста Буськ роздали флаєри та розповіли громадянам про електронні онлайн-сервіси, які можна отримати на оновленому сайті Міністерства юстиції. Ми розповіли нашим мешканцям про нові електронні сервіси, які запроваджено на оновленому сайті Мін’юсту в рамках реформ та боротьби з корупцією. 

  Нові онлайн-сервіси – це можливість швидко та зручно отримати всі необхідні документи, не виходячи з дому. Окрім флешмобу, інформацію про онлайн-сервіси було озвучено начальником реєстраційної служби Шереметою М.М. в ході інтерв’ю кореспонденту Буського радіо. Також, інформацію про онлайн-сервіси було розміщено на офіційних веб-сайтах Буського РУЮ, Буської РДА, на сторінці в соціальній мережі «Facebook» Буського РУЮ та на інформаційних стендах державних установ та Буського РУЮ. Зокрема, проведена така інформаційна кампанія:
 – здійснено виступ начальника Буського РУЮ на засіданні Громадської ради при Буській РДА про роботу системи он-лайн електронних сервісів Мінюсту та роздано флаєри учасникам засіданням та  представникам районних ЗМІ;
 – проведено робочу зустріч з представниками банків: «Ощадбанк» «Кредобанк», «Приватбанк» щодо передачі функцій з державної реєстрації ЮО та ФОП та речових прав на нерухоме майно банкам, нотаріусам, органам місцевого самоврядування та он-лайн електронних сервісів Мінюсту
      –   направлено на електронні адреси поштових скриньок сільських      (селищних) рад флаєри про 5 простих кроків для отримання документів онлайн «Не гайте часу в чергах».

Спілкувалася Інна ГОНЧАРУК
/Буський медіа-портал/

Р.S. Як здійснити 5 простих кроків для отримання документів онлайн, можна ознайомитися на сайті Буського порталу в розділі «Варто знати».