Головна Культура До Буська знову в гості завітали школярі зі Сходу

До Буська знову в гості завітали школярі зі Сходу

  Друга група школярів з Донеччини з двома педагогами прибули сьогодні на відпочинок у м. Буськ. До нас вони завітали з села Нескучне Великоновосілківському району Донецької області, що за 40 км від зони бойових дій. Гостей радо зустрічали школярі, керівники органів влади, освітяни. Місцеві ЗМІ взяли участь у висвітленні зустрічі.

  Заступник директора Буської гімназії ознайомила гостей з історією школи, розповіла як школа здобувала собі ім’я славетного земляка Євгена Петрушевича. Гості мали змогу також переглянути відео-екскурсію школою. Дві юні гімназистки школи виконали колискову та пісню про Україну.
  До слова були запрошені представники місцевої влади. Зокрема, у своєму виступі в.о. голови Буської РДА Микола Чучман побажав гостям гарно провести час перебуваючи у нас, почернути щось нове і цікаве, перейнятися західноукраїнським духом. 
  Заступник голови Буської районної ради Михайло Гаєвський долучився до привітань і висловив надію, що діти, які були запрошені, зможуть відчути і побачити, що немає ніякої грані між заходом і сходом, та між півднем і півночем, що ми нічим не відрізняємся, ми – єдиний український народ.
  Директор школи села Нескучне у відповідь подякувала за теплий прийом, який відчувається з перших хвилин, побажала усього найкращого організаторам такої ініціативи, та навіть розплакалась.
  «Ми теж хочеми бути такими українцями, як і ви, ми відчуваємо себе ними. Нам зараз дуже важко, бо від нас бойові дії за 40 км. Половина рідні там, дітям переживати це дуже тяжко. Ваша гімназія виборола собі ім’я славетного сина України Євгена Петрушевича, ми теж виборюємо для школи ім’я нашого земляка Миколи Корфи. Вчителі Нескученської школи вивчають спадщину М. Корфа, знайомлять учнів з його життям і діяльністю».

  Ще один педагог Галина Миколаївна розповіла, що їхня школа не дуже матеріально облаштована, однак має чимало своїх досягнень. І хоча школа маленька, в ній на сьогодні навчаються 120 дітей, школярі талановиті, беруть участь в різних загальноукраїнських конкурсах, де здобувають перемоги.
  На завершення теплої зустрічі усі разом виконали славетний Гімн України.
  Нагадаємо, що перша група школярів з Донеччини перебувала у Буську до 13 червня. Зараз на зміну їм прибули діти військовослужбовців – учасників АТО з Великоновосілківського району Донеччини, які відпочиватимуть у нас до  25 червня.  Педагоги Буської гімназії для них підготували насичену культурну програму Львівщиною.
  Ідея запрошення дітей на відпочинок з прифронтових територій з’явилася у квітні цього року на одному з перших засідань новообраної громадської ради при Буській РДА. На заклик про допомогу в організації відпочинку відгукнулися меценати, які надали продукти харчування, всіляко сприяли у реалізації задуму райдержадміністрація та районна рада. А голова Громадської ради при Буській РДА Андрій Кузьма дітей усюди супроводжує та переймається за їх перебування.
Роман МАТВІЮК, фото автора
/Буський медіа-портал/