Головна Цікаво На честь Маркіяна Шашкевича – туристичний маршрут на Білу гору

На честь Маркіяна Шашкевича – туристичний маршрут на Білу гору

1197

На честь зачинателя нової української літератури в Галичині отця Маркіяна Шашкевича працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку "Північне Поділля" напрацювали еколого-пізнавальний туристичний маршрут "Маркіянові місця". Перлиною маршруту є оспівана Шашкевичем Біла гора, яку в народі ще називають Лисою.

Особливої уваги туристів, які відвідують Білу гору, заслуговує величний металевий хрест, який було встановлено на горі в 1911 році на честь 100-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича. Пізніше активісти українського відродження періодично там організовували велелюдні Маркіянові свята. Навіть за часів німецької окупації, 14 вересня 1941 року, відбулися урочистості із вшанування отця Маркіяна на Білій горі. Ці святкування були чи не наймасовішими – близько 40 тисяч людей взяли участь в урочистостях. Також поруч з хрестом знаходиться символічна могила стрільцям Української галицької армії.

Варто зазначити, що у цієї місцевості є своя багата цікавими фактами історія, з якою туристи мають змогу ознайомитися під час мандрівок на Білу гору. Окрім багатої історико-культурної спадщини, гора не обділена й природними об'єктами. Завдяки своєму географічному положенню та своєрідній історії формування ландшафту, які об'єднують цінні природні комплекси, тут сформувався своєрідний рослинний покрив. На вершині та схилах гори зростає близько 80 видів рослин, що підлягають охороні.

Щодо фауни, то у буковому лісі, яким покриті східна та південна сторони гори, гніздяться такі птахи як балабан, голуб-синяк, змієїд, лунь польовий, сапсан, які внесені до "Червоної книги України". Також в лісі на Білій горі зустрічаються кабани дикі, косулі, зайці-русаки, білки, лисиці, їжаки тощо.

Однак, чи не найбільше мандрівників на Білій горі приваблюють прекрасні краєвиди, які є гармонійним поєднанням блакитної небесної далечини із смарагдовими лісовими ландшафтами та колоритним розмаїттям квітів і трав.

Здійснюючи мандрівку на Білу гору, ми тим самим вшановуємо пам'ять про поета, громадського діяча – Великого українця отця Маркіяна Шашкевича.

Національний природничий парк “Північне Поділля”