Головна Цікаво В Україні розпочав роботу регіональний центр програми Європейського Союзу “Сopernicus”

В Україні розпочав роботу регіональний центр програми Європейського Союзу “Сopernicus”

В Національному центрі управління та випробувань космічних засобів, що входить до сфери управління Державного космічного агентства, запрацював Регіональний дзеркальний сайт програми “Copernicus”, який забезпечує вільний доступ  всіх бажаючих до матеріалів зйомок території України з супутників Sentinel-1, Sentinel-2 та Sentinel-3. Регіональний дзеркальний сайт програми “Copernicus” розпочав накопичення даних супутників “Sentinel” з 01.12.2019 року по території України.

Регіональний центр даних для прийому, зберігання та розповсюдження даних супутників “Sentinel” програми “Copernicus” оснащено найсучаснішими програмно-технічними засобами,  зокрема  серверним обладнанням та сховищем даних. Однак на цьому роботи не зупинено. На 2020-2021 роки заплановані роботи щодо подальшого розвитку Регіонального дзеркального сайту програми “Copernicus” та отримання даних з супутника Sentinel-5P.

Зазначимо, що програма “Copernicus” Європейського Союзу є однією із найбільш масштабних та успішних світових проектів у сфері дистанційного зондування Землі з космосу. Головним завданням якої є забезпечення постійного збору даних ДЗЗ на глобальному рівні, а також надання надійного і незалежного доступу до таких даних в інтересах вирішення економічних, екологічних та безпекових питань  для різних країн.

З метою розширення співробітництва з Європейським Союзом у сфері дистанційного зондування Землі між Державним космічним агентством України та Європейською Комісією  2018 року підписано  відповідну Угоду.

Одним з елементів зазначеної Угоди є приєднання до програми “Copernicus” майбутніх українських супутників ДЗЗ, зокрема супутника “Січ-2-1”, у чому неодноразово підкреслювала свою зацікавленість європейська сторона.

Створення  Регіонального дзеркального сайту  програми “Copernicus”  дає можливість спрощеного  доступу  до  використання даних супутників “Sentinel” програми “Copernicus” та отримання накопичених даних на безперервному проміжку часі, що сприятиме підвищенню оперативності та повноти забезпечення потреб українських користувачів даними ДЗЗ, розвитку інформаційних технологій з використанням даних ДЗЗ з космосу, розробці та впровадженню інформаційних продуктів в інтересах держави та суспільства.

Отож, відтепер на сайті Державного космічного агентства України та НЦУВКЗ у вільному доступі є  інформація, яка може зацікавити представників різних відомств та організацій, а також  усіх бажаючих: фермерів, екологів,  дослідників тощо.

Для отримання даних дистанційного зондування Землі необхідно зареєструватися у якості користувача на Регіональному дзеркальному сайті  програми “Copernicus” за посиланням.