Головна Цікаво Замість поради — лайка

Замість поради — лайка

Минулого понеділка, 10 березня, мешканці вулиці Шашкевича, що в селі Ожидові, перекрили дорогу, – це був вимушений крок, бо несила стало терпіти, як великогабаритні машини підприємств, що розташовані неподалік, нищать не тільки дорогу, а й вже тріщать стіни їхніх будинків. Попередньо вони збирались вранці 3 березня, покликали сільського голову, а вже через тиждень людей мали повідомити, коли і хто ремонтуватиме дорогу. Та, мабуть, сподівання мешканців вулиці були марними. Бо через тиждень проблема не вирішилась. Тому й перекрили дорогу, не пропускаючи транспорт (в оголошенні, яке висіло на дверях найближчого магазину, закликали приєднатись й інших небайдужих сельчан з прилеглих вулиць).

О 8 годині ранку на вулицю зійшлося понад півсотні мешканців. Зателефонували до голови сільради, проте розмови не вийшло. Нічого не дізнались і тоді, коли підійшли до її воріт. Вийшовши з хати, кинула на ходу, що, мовляв, у неї вихідний, та й, зрештою, має нагальніші сімейні проблеми. Люди, намарне прочекавши годину, так з нічим і пішли. Запросили журналіста "Волі народу".

Ідемо з сільським депутатом Романом Чучманом вулицею Шашкевича, минаємо школу, поворот, – перед нами дорога, помережана ямами. Далі-ще гірше. Добре, що ще суха погода, бо коли задощить, то й перейти неможливо. Коли прибула на місце події (хоча у мене також вихідний), почула нарікання від людей (їх, правда, вже було менше, бо мусили йти на роботу) і на підприємців, які машинами з 40-тонним вантажем знищили дорогу, а ремонтувати її не хочуть, і про проблеми з водою, за яку платять найвищу ціну в районі – понад 7 гривень за кубометр, і про неосвітлену вулицю тощо.

Цього ранку уже завернули кілька вантажівок, – таки найбільше дорогу використовує "Барком". Мешканці розуміють, що їздити вони все-таки якось мусять, але нехай перемонтують дорогу. Бо нищити є кому, а ремонтувати – зась.

Поки стоїмо, до нас наближається вантажівка, люди перекривають дорогу. Водій зупиняється здалеку. Підходжу ближче. Чоловік каже, що робить щодня два рейси. Вантажівки так і не пропускають, через деякий час вона розвертається і їде на "Барком" іншою дорогою.

Згодом під'їжджає представник від "Баркому", обіцяє засипати ями і розвантажити дорогу – чи не весь транспорт, впустять через ПАС. Але, щоб якісно відремонтувати її, пропонує, аби сільський голова зібрала всіх приватних підприємців, які користуються цією дорогою, і тоді разом зможуть вирішити позитивно це питання.

Об 11 годині на запрошення мешканців вулиці прибула і депутат Буської районної ради Галина Кондратюк. Тут нагодилась і сільський голова. Повідомила, що на сьогодні (в зв'язку з підняттям долара) ремонт дороги вартуватиме один мільйон гривень. А час важкий (але ж дорогу знищили не вчора і не сьогодні), можливі затримки заробітної плати і пенсії, тому три підприємства не зможуть вкласти такі кошти. "Якщо мільйон не хочуть давати на дорогу, то чіпляйте шлагбаум", – порадила сільський голова.

Ось так, а люди думали, що їм скажуть, коли нарешті почнуть ремонтувати дорогу. Накінець вирішили, що сільська рада листом повідомить підприємців про ще одну зустріч з мешканцями вулиці. Вона має відбутися у середу, 12 березня, о 17 годині.

Цього дня мешканці Ожидова скаржились голові своєї сільради й на інше. Йшлося і про воду, і про освітлення вулиці, і про вивіз сміття.

На що (а були тут чоловіки, молоді і старші жінки, депутат районної ради) почули від неї не пораду, як можна вирішити ці питання, а «добірну» лайку. Коментарі тут як кажуть, зайві.

Лариса Герасимів

Р.S. У середу вирішили, що
робитимуть ямковий ремонт.