Спецвзуття – це індивідуальний засіб захисту, що застосовується для захисту ніг працівника в умовах, де висока ймовірність отримання травми через вплив несприятливих зовнішніх факторів. Даний вид взуття актуальне на виробництвах, гірничодобувних підприємствах, сільськогосподарських компаніях і т.д.
Який буває спецвзуття
Спецвзуття різниться за формою, характеристикам, матеріалами виготовлення і призначенням. Тому вибирати і купити спецвзуття рекомендується з урахуванням специфіки підприємства і експлуатаційних умов. Даний засіб захисту має вирішувати такі завдання:
- Захищати ноги працівників від механічних впливів – ударів, порізів, проколів і т.д .;
- Забезпечувати стійкість і надійне зчеплення з будь-якою поверхнею;
- Захищати від холоду і / або спеки – в залежності від умов роботи;
- Захищати від впливу агресивного навколишнього середовища, біологічних і токсичних речовин;
- Захищати від електричного струму.
Залежно від призначення взуття може поєднувати в собі відразу кілька вище означених характеристик і бути універсальною – призначеної для використання в різних експлуатаційних умовах.
Матеріали і особливості
Комфорт і захисні властивості взуття багато в чому залежать від матеріалів виготовлення. Сучасна промисловість пропонує надійну і безпечну продукцію, що виготовляється з натуральної шкіри або шкірозамінника. Взуття може виконуватися з цього матеріалу цілком або бути комбінованою. Такі вироби відрізняються високим комфортом і надійністю. Для виготовлення підошви зазвичай використовуються синтетичні матеріали, що забезпечують хорошу стійкість на будь-якій поверхні:
Нітрил. Цей синтетичний матеріал відрізняється легкістю і міцністю, може експлуатуватися в широкому діапазоні температур (від-40С до + 100С) без втрати своїх захисних характеристик;
Поліуретан. Вироби з цього матеріалу легкі і недорогі, але не відрізняються стійкістю до дії низьких температур і довговічністю;
ПВХ. Міцний і надійний матеріал, до того ж відрізняється низькою вартістю і добре піддається обробці. Стійкий до агресивного впливу зовнішнього середовища і низьких температур;
Термопласт. Матеріал, що не втрачає своїх характеристик у широкому діапазоні температур – від -100С до + 100С.Обувь з підошвою і елементами з термопласту не рекомендується до використання в умовах взаємодії з маслами і бензинами.
Всі матеріали можуть комбінуватися між собою в різних поєднаннях – в залежності від умов експлуатації і що пред’являються до взуття вимог.
Як вибрати і купити спецвзуття
Вибрати й купити спецвзуття для будь-яких експлуатаційних умов ви зможете в інтернет магазині OZON, де представлений великий асортимент зимової, літньої і демісезонного продукції. Завжди в наявності великий модельний і розмірний ряд, що дозволить придбати спецвзуття по будь-якому запиту.