Вибір взуття — завжди непросте завдання, а особливо для жінки. Адже хочеться зручну, наче домашні капці, але водночас стильну пару, здатну підкреслити оригінальність будь-якого образу. Тож як обрати осінні чобітки жіночі й не пошкодувати про власний вибір? Пропонуємо розібратися.
Матеріал взуття
Правильний вибір матеріалу — запорука якості. Причому до міжсезонних чобіт висуваються особливі вимоги. Вони повинні бути теплими, не пропускати вологу та дозволяти ніжкам «дихати».
Осінні моделі переважно шиють із натуральної шкіри, яка чудово підходить для щоденного носіння. Однак слід зауважити, що існує кілька її різновидів:
- лакована — добре відштовхує воду, чутлива до коливань температури;
- замша — має стильний вигляд, проте підходить виключно для сухої погоди. Відмити плями бруду із замші практично неможливо;
- нубук — краще переносить вологу та бруд, але швидко зношується, втрачаючи товарний вигляд. До того ж нубук вимагає особливого догляду зі спеціальними засобами.
Ці види шкіри можуть вибирати жінки, які практично не ходять пішки та не користуються громадським транспортом. Якщо ж чоботи призначені для активного повсякденного використання, краще придивитися до моделей із гладкої шкіри.
Варіанти з кожзаму значно доступніші, однак мають гірші характеристики. Зокрема вони практично не пропускають повітря, тож ноги часто пітніють, та швидко зношуються.
Яка підошва краща?
Від підошви залежить зручність і швидкість зношування пари. Найкраще підбирати моделі на м’якій та еластичній підошві, рівномірно прошитій або проклеєній. Її висота повинна складати 1-4 см. Цей показник є оптимальним, щоб ноги не мерзли та не відчували кожен камінчик на землі.
Для виготовлення цієї частини чобіт можуть використовуватися різноманітні матеріали. Найкращий варіант — поліуретан (ПУ). Він має пористу структуру, достатньо легкий, зносостійкий та добре утримує тепло. Через тріскання на морозі не підходить для зимової пари, а восени забезпечує нормальне зчеплення з поверхнею.
Ще один непоганий варіант — термоеластопласт (ТЕП). Це м’який синтетичний матеріал із пористим зрізом. Витримує тривалі осінні прогулянки навіть під дощем, забезпечуючи максимальний комфорт ногам. Еластичний, добре зберігає тепло. Основний недолік — не надто привабливий вигляд.
Можна також вибрати чоботи з підошвою зі сполуки поліуретану та термоуретану. Це не бюджетний варіант, проте таке поєднання значно підвищує споживчі характеристики. Подібні моделі абсолютно не ковзкі та мають високі термоізоляційні властивості.
Інформацію про склад підошви можна знайти на маркуванні, етикетці чи в гарантійному талоні.
Критерії вибору чобітків для сухих ніжок
Осінь — це насамперед дощі та сльота. Тому надзвичайно важливо, аби навіть за таких умов ноги залишалися сухими. Саме тому рекомендуємо вибирати чобітки, враховуючи такі поради:
- пара має бути виготовлена з натурального матеріалу, що пропускає повітря, але запобігає потраплянню води всередину черевиків. Однак навіть такі моделі краще поберегти під час злив, замінивши їх гумовими чобітками або обробивши спеціальним водовідштовхувальним розчином;
- мінімальна висота підошви — 1-2 см, хоча навіть за такої умови по калюжах не походиш. Якщо для вашого регіону характерні постійні зливи, вибирайте пари на танкетці;
- в ідеалі підошва повинна бути прошитою. Також переконайтеся, що на ній немає зламів і тріщин, адже крізь них може потрапляти волога;
- вибираючи черевики на підборах, перевірте, щоб вони були оснащені міцним і стійким супінатором. Оптимальний варіант — підйом не більше ніж 4-6 см;
- перевіряйте стан п’ятки та носка. Вони мають чудово тримати форму і швидко відновлювати її. В іншому разі пара швидко втратить форму, ставши незручною. Перевірити це можна, натискаючи пальцями на певну область і спостерігаючи за поведінкою матеріалу.
Як бачите, вибирати осіннє взуття для жінок не завжди складно, якщо знати, на що слід звертати увагу. Насамперед зважайте на якість пари, а вже потім на модні тренди. Тоді чобітки будуть дійсно комфортними та прослужать вам довго.
Стаття створена за матеріалами сайту Zakupka.com.