Як визначиться з типом потрібного велосипеда?
Перш за все, оцінимо свої перспективи зростання як велосипедиста. Тут можливі два протилежних помилки: придбання занадто простого і дешевого велосипеда, який буквально через кілька місяців систематичних тренувань перетворюється на тягар і гальмує подальше зростання майстерності і навпаки, покупка занадто дорогого велосипеда «на виріст». У цьому випадку, до того моменту, коли власник стає здатний розкрити весь потенціал своєї техніки, ця техніка виявляється вже неабияк зношеної і морально застарілої порівняно з велосипедами суперників.
Якщо ваша мета – спорт, то оптимально оцінювати термін служби першого велосипеда в 2-3 сезони
Після цього, його можна буде використовувати для фізичних тренувань, а для змагань і відточування технічної майстерності придбати більш досконалу модель. З туристичними велосипедами справа дещо легше, але все одно, перш ніж пускатися на такому в серйозну подорож, доведеться в порядку тренування наїздив хоча б пару тисяч кілометрів «навколо будинку».
Крім того, давайте оцінимо суміжні застосування вашого велосипеда.
Багато придбали велосипед, щоб вибиратися на ньому на природу, але незабаром виявили, що він дуже зручний для щоденних роз’їздів по справах. Причому цей побічний пробіг велосипеда в кілька разів більше основної. В даному прикладі не відбулося нічого страшного. Але той, хто надумає, наприклад, відправитися в спортивний похід на розкладному велосипеді, швидше за все, пошкодує про це рішення.
Отже, в залежності від ваших цілей можна запропонувати наступні стратегії дій:
Екстрім: Всі дисципліни ВМХ, тріал, даунхіл і фрірайд. Тут ніякі компроміси недоречні. Займатися цими дисциплінами можна тільки на спеціально пристосованому велосипеді, а він, у свою чергу, малопридатний для інших додатків. Так що, якщо ви твердо вибрали свій шлях, то такий і купуйте.
Шосейний велоспорт – для початку розумно купити тренувальний шосейник, можна розглянути турінг або навіть гібрид, як такі, що більше побічних додатків. Два останніх навряд чи принесуть вас до перемог, але дозволять зміцнити серце і мускулатуру, а в разі, якщо вершини виявляться недоступними, дозволять, по крайней мере, бути в формі до похилого віку.
Гонки крос-кантрі, туризм по бездоріжжю: успішно тренуватися і брати участь в аматорських перегонах можна на велосипеді для екстремальних походів середнього цінового діапазону. Він прослужить туристу 3-5 років. А там природним чином постане питання про покупку нового велосипеда або, по крайней мере, апгрейд обладнання в зв’язку з експлуатаційним зносом.
Туризм переважно по асфальту: Тут два варіанти – турінг або гібрид. Різниця зводиться до форми керма і ширині шин. Шини змінюються за півгодини, а кермо – це вже кому як зручніше. Ці ж велосипеди можна рекомендувати енергійному велосипедисту для щоденних роз’їздів. На цій посаді вони підходять набагато краще «комфортний» дорожник.
Всі великі виробники працюють приблизно так: з випуском нової колекції (як правило, раз на рік, восени) вони зажадають в своїх оптових дистриб’юторів оцінки купівельної спроможності місцевих ринків і на підставі цих даних визначають обсяги виробництва в рік. Фактично мова йде про роботу під замовлення. Але трапляється так, що дистриб’ютор виявляється не в змозі викупити весь обсяг свого замовлення, а виробнику потрібно звільнити склад готової продукції перед новим сезоном. У цьому випадку на велосипеди знижують ціну і виставляють їх на так званий «вільний стік». Тобто будь-який оптовик, у якого є таке бажання, може їх подавати заявки та перепродати. В результаті, в продажу можна зустріти велосипед хорошого класу, що не був у вжитку, але зібраний 2-4 роки тому і помітно дешевше, ніж приблизно рівноцінний новий. Зрозуміло, він буде гірше нового, але рівно настільки, наскільки просунулися за цей час технології, тобто для новачка незначно.
Сподіваємось що наші поради вам знадобляться в покупці велосипеда!