Головна Цікаво Виплата пенсій у зв’язку з втратою годувальника дітям, які навчаються

Виплата пенсій у зв’язку з втратою годувальника дітям, які навчаються

У зв’язку з початком нового навчального року управління Пенсійного фонду Буському районі нагадує про подачу довідок з загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які підтверджують факт денного навчання особи, яка отримує пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім’ї померлого годувальника вважається непрацездатним згідно із частиною другою статті 36 цього закону. Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім’ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

З першого липня набрав чинності прийнятий 14 травня ц.р. за № 231-VII Закон України «Про внесення змін до законів України щодо призначення та індексації пенсії», яким, зокрема відкориговано норму пункту 2 частини 2 статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника дітям, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх професійно-технічних та вищих навчальних закладах.

Встановлено, що, починаючи з липня, така пенсія виплачуватиметься цим особам і в період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим, чого раніше не було, за умови, що даний період не повинен перевищувати чотирьох місяців. Окрім того, отримувач пенсії має підтвердити довідками навчальних закладів те, що він дійсно здобуває освіту за денною формою навчання з початку нового навчального року.

Наталія Герус,
заступник начальника управління ПФУ