Головна Цікаво У кожному врятованому завдяки цьому гвинтокрилу житті буде частка вашої праці, –...

У кожному врятованому завдяки цьому гвинтокрилу житті буде частка вашої праці, – Ігор Бендзай під час передачі вертольота Ка-226 від Львівської ОДА до Міноборони

Створено: 08 червня 2018.

Сьогодні, 8 червня, на території Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького відбулась передача вертольота Ка-226 від Львівської обласної державної адміністрації до сфери управління Міністерства оборони України.

«Щодня українська армія, український народ стають міцнішими. Це дається силою, роботою кожної людини. Тому найважливіше – щоб кожен сьогодні на своєму місці робив усе, щоб ми повернули нашу окуповану територію. Для цього нам потрібна сильна армія та підтримка всього цивілізованого світу. Це насправді знаково, що сьогодні тут, на львівському летовищі ми передаємо цей гелікоптер, який лежав у розібраному стані кілька років. Завдяки волонтерам, завдяки всім небайдужим людям ми сьогодні маємо можливість передати цей вертоліт Військово-Морським Силам України. Це ще один крок, який робить Львівщина до нашої спільної перемоги. Переконаний, що ми станемо свідками того, як цей гелікоптер не з пошуковою, не з рятувальною, а із переможною операцією облетить над визволеним Севастополем і Сімферополем», – наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Вертоліт Ка-226 – палубний літальний апарат для виконання пошуково-рятувальних операцій з палуби корабля, за своїми льотно-технічними характеристиками може виконувати завдання з несення чергування з медичного забезпечення (евакуація поранених) в зоні проведення Операції Об’єднаних сил, оснащений всім необхідним медичним обладнанням для надання першої медичної допомоги.

«Від особового складу морської авіації щиро дякую громаді Львівщини, які долучились до сьогоднішньої важливої події. У кожному врятованому завдяки цьому гвинтокрилу житті буде частка вашої праці, ваша заслуга», – зазначив командир 10-ї морської авіаційної бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України, полковник військово-морських сил Ігор Бендзай.

Безоплатна передача вертольота Ка-226 у комплекті з експлуатаційно-технічним майном, в тому числі медичне обладнання, з балансу комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» до сфери управління Міністерства оборони України здійснена до для потреб військової частини А1688 Військово-Морських Сил Збройних Сил України (м. Миколаїв) для виконання завдань із медичного забезпечення (евакуації поранених), а також пошуково-рятувальних дій.

«Ми це зробили. Нарешті цей апарат, буде там, де він насправді необхідний і робитиме те, що він повинен робити», – наголосив волонтер Даулет Бейсембаєв.

Зазначимо, у 2013 році постановою КМУ «Про передачу майна до сфери управління Львівської обласної державної адміністрації для потреб системи екстреної (швидкої) медичної допомоги» Львівській облдержадміністрації був переданий вертоліт Ка-226 у комплекті з експлуатаційно – технічним майномзагальною вартістю 35 994 002,4 гривень. Вертоліт Ка-226 у комплекті з експлуатаційно – технічним майном зараховано на баланс Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

За період з 2013 по 2018 роки не використовувався у зв’язку із специфікою літального апарату (палубний вертоліт).