Головна Цікаво Як підібрати потужність котла

Як підібрати потужність котла

котел бойлер

Вибір підходящого котла для дому – непроста задача. З такою кількістю доступних варіантів і типів котів може бути важко знайти, який саме з ніде не підходить. Якщо все зроблено правильно, вибраний котел може прослужити вам до п’ятнадцяти років і буде відповідати за забезпечення ваших потреб в отопленні та гарячій воді круглий рік.

Однак, як і будь-який побутовий прилад, двоконтурний газовий котел має свої нюанси, які слід враховувати при експлуатації. Одним із найпоширеніших таких нюансів є той, коли вода може йти то гаряча, то холодна. Може створюватися враження, що котел несправний, але насправді він функціонує правильно.Що ж робити у такому разі? Читайте в нашому блозі по газових котлах – lviv-remont.com.ua/to-xolodna-to-garyacha-voda-z-kotla.

В залежності від потреб вашого будинку в відопленні та гарячій воді ідеальний котел буде різним для кожного домоволодіння, тому дуже важливо, щоб був встановлений правильний котел, що відповідає вашим потребам і не заставляє вас платити гроші на рахунок за електроенергію.

Є кілька факторів, які необхідно враховувати при відповіді на питання «Котел якого розміру мені потрібний», але, до речі, ми створили наведене нижче керівництво, щоб допомогти вам відповісти саме на це питання.

Чому важливо правильно вибрати котел для дому

Коли ми обговорюємо розмір котла, ми не маємо в виду його фізичні розміри. Замість цього ми маємо у вигляді потужність у кіловаттах (кВт), одиницю виміру, яка використовується для виміру кількості енергії, виробленої котлом у вигляді тепла. Важливо вибрати котел правильної потужності, тому що це означатиме, що ви не витрачаєте даремно гроші на енергію, яка вам не потрібна.

Взагалі кажучи, чим більше тепла і гарячої води потрібно, тим вище буде потрібна потужність, хоча й інші фактори також грають роль у виборі правильного розміру.

Кількість радіаторів

Важним числом радіаторів у вашому домі. Якщо у вас невеликий будинок або квартира, найменше котла відповідного розміру буде достатньо для обігріву вашого будинку та отримання достатньої кількості гарячої води.

Для середнього будинку з тремя або чотирма кімнатами, які зазвичай мають близько десяти радіаторів, невеликого або середнього котла (наприклад, 24-30 кВт) повинно бути достатньо. У великому будинку зі значно більшою кількістю радіаторів і кількома ванними кімнатами, як правило, потрібен радіатор більшого розміру, зазвичай на 30-35 кВт.

Якщо у вас великий будинок з двома радіаторами, може знадобитися великий комбінований котел потужністю 35-42 кВт, щоб забезпечити достатню кількість тепла з найбільшою економією, або краще перейти на системний водонагрівач з відповідною потужністю.

Розмір нерухомості, планування

Якщо ваша нерухомість великої площі, вам знадобиться потужний котел, щоб більш ефективно обігрівати все будівництво і підтримувати тиск води повсюду, не приводячи до трати енергії.

Кількість ванних кімнат у вашому будинку, а також те, як часто ви користуєтеся ванною кімнатою і душем, також можуть збільшити розмір необхідного вам бойлера. Якщо у вашому будинку мешкає багато людей, потреба в гарячій воді і опалюванні буде вища, що зажадає більшої потужності котла.

Потері тепла

Раньше розмір будинку часто використовувався як фактор при виборі котла потрібної потужності. Однак в даний час розрахунок теплопотерь вашого будинку інженером-теплотехнікою вважається кращим способом визначити найбільш ефективну і економічну модель котла.

При розрахунку потужності тепла враховується ряд факторів, включаючи площу, кількість радіаторів, кількість і тип вікон, ізоляцію та інші аспекти, які можуть призвести до втрати тепла з вашого будинку. Потім розрахунок буде заснований на визначенні того, скільки тепла буде теряти ваш будинок в самий холодний день року, щоб ви могли вибрати найбільш оптимальну модель котла.

Тип палива

Тип палива, доступного для використання в приміщенні, також може повлияти на розмір вибраного котла, оскільки котли на різних видах палива можуть відрізнятися за ефективністю.

У більшості будинків використовуються газові котли, що забезпечують найвищий рівень ефективності, в той час як будинки, які не підключені до центрального газопостачання, часто замість цього віддають перевагу використанню системи, що працює на рідкому паливі або LPG (зрідженому газі).

Крім того, деякі сучасні коти розраховані на майбутні джерела енергії, такі як сонячні батареї, які слід враховувати при виборі котла відповідного розміру для вашого будинку.

Різні типи котлів

Перш ніж вибрати модель котла, необхідно визначити, який тип котла краще всього підходить для вашого будинку. Існує цілий ряд різних типів котів, кожен з яких має певні переваги та ефективність в залежності від того, скільки місць у вас є і яка котлова система у вас є в даний час.

Комбіновані котли

Один з найбільш поширених типів котлів, нагрівають гарячу воду за необхідності, тому гаряча т водяна міра. Вони являють собою комбінацію водонагрівача і котла центрального отоплення в одній системі, і вони працюють, залишаючись в режимі охолодження і нагріваючи воду майже мгновенно, коли вам це потрібно. Однак комбіновані котли можуть бути використані лише з отоплення, або з гарячою водою, але з капюшоном.

Звичайні котли

Звичайні котли використовують резервуари для зберігання гарячої та холодної води для підігріву води. Звичайний джин використовує паливо для нагріву води, яке потім транспортується в резервуар горезис води. Коли ваше опалення або вода включені, ця гаряча вода йде до ваших кранів і виходить з кранів в раковину або. Зазвичай зустрічаються в старих, більш традиційних домах. Такі котли краще всього підходять для прямої заміни існуючої системи утеплення.

Системные водонагріватели

Системний водонагрівач, ідеально підходить для великих власників або будинків з підвищеним споживанням на гарячу воду, працює, беря воду безпосередньо з водопроводу і нагріваючи її в копіальному баке для використання в будинку. Користуючись водопроводом, системні бойлери встановлюють необхідність в резервуарі для холодної води. Це означає, що у вас буде миттєвий доступ до гарячої води на 2 або більше виходах одночасно без падіння тиску води.

Яка потужність двоконтурного котла вам потрібна для дому?

Комбіновані котли набагато більше за потужністю в порівнянні з системними або звичайними котлами, оскільки вони повинні виробляти гарячу воду за запитом і опалювати для будинку.

Кількість радіаторів у вашому домі може допомогти вам підібрати модель найбільш підходящого розміру, оскільки потужність центрального отоплення комбінованих котлів можна розділити на три категорії, будь-яка з них підходить для різних типів будинків. Мощность визначається за кількістю РАДІАТОРІВ:

до 10 — 24-27 квт;
10-15 — 28-34 квт;
15-20 — 35-42 квт.

Яка потужність водонагрівача потрібна для вашого будинку?
Система вітрових турбін насправді не така велика. Це пов’язано з тим, що вони включають окремий водонагрівач для нагріву та зберігання води для побутових потреб.

Розташування кількості радіаторів навколо вашого будинку, як і у випадку з комбінованими котлами, допоможе вам отримати відповідну потужність системного котла:

до 10 — 9-18 квт;
10-15 18-26 квт;
15-20 26-40 кВт.

Яка потужність звичайного котла потрібна для вашого будинку?

Як і системні коти, звичайні/обичні коти мають таку​​же рекомендовану потужність центрального отоплення, і тому не повинні бути потужними, як комбіновані коти. Кількість радіаторів у вашому домі ви визначите, який котел краще всього підходить для вашої потреби:

до 10 — 9-18 квт;
10-15 18-26 квт;
15-20 26-40 кВт.