Головна Цікаво Які ворота вибрати: помилки, які не варто робити

Які ворота вибрати: помилки, які не варто робити

Дуже важливо правильно підібрати огорожу. Вона повинна не тільки охороняти приватну власність від сторонніх очей або зловмисників, а й забезпечувати зручний заїзд і виїзд транспорту. Перш ніж вирішити, які ворота вибрати, наприклад, автоматичні ворота купити, зважайте на те, що впливає на комфорт подальшого використання. Тільки тоді можна уникнути серйозних помилок.

Яких помилок можна припуститися?

Помилка 1. Низька ціна замість високої якості

Багато покупців, коли думають, яку вхідну браму вибрати, зважають більше на ціну та шукають найдешевше рішення. Тим часом це, як правило, інвестиція на роки – та варто орієнтуватися на якість, навіть якщо це передбачає більш високу вартість. Пам’ятайте, що неправильний матеріал швидко зіпсується, а неякісні петлі будуть скрипіти та іржавіти. Тож вибрати вхідні ворота з гарячим оцинкованим і порошковим покриттям, адже це свідчить про надійність сталевих воріт.

Помилка 2. Неправильно вибраний вид брами

На ринку існує багато видів вхідних воріт – і вибрати оптимальне рішення доволі непросто. Все ж таки на це впливає багато факторів, які слід враховувати. Вхідні ворота повинні відповідати стилю будівель та інших елементів огорожі.

Наприклад, брама з рослинними елементами в оформленні чудово підійде для будинків у класичному стилі, це ідеально підкреслить елегантний характер споруди. Слід пам’ятати, що вхідні ворота не повинні відчинятися поза територією, яка вам належить. А після відкриття крила не мають перешкоджати маневруванню на проїжджій частині.

Особливості розсувних воріт

Існує два основні типи вхідних воріт: розсувні та розпашні (одинарні або двостулкові). Перші мають найбільший попит, тож розкажемо саме про них.

Розсувні ворота рухаються збоку вздовж паркану, завдяки чому добре працюють на ділянках із короткою проїзною частиною. Потрібно пам’ятати, що для них має бути відповідна територія. Переконайтеся, що з одного боку від входу є ділянка огорожі достатньої довжини, щоб коли двері відкриються, все крило помістилося туди. Якщо місця бракує, можна вибрати розсувні ворота, в яких два менші крила рухаються в протилежні сторони.

Важливо, щоб розсувні ворота були виготовлені з високоякісних матеріалів і захищені від корозії. Сьогодні вони доступні в широкій гамі кольорів, що тому їх значно легше підібрати відповідно до оформлення фасаду чи даху будівлі.

Завдяки конструкції розсувні ворота можна розділити на:

  • Самонесучі – крило рухається на 5-8 см над поверхнею проїзної частини та підвішується спеціальною конструкцією. Такі ворота займають більше місця біля огорожі через встановлені важелі. Їхня довжина становить 1/3 ширини крила, що відкривається. Тобто якщо ми хочемо встановити ворота шириною 3,5 м, то потрібно буде приблизно 5 м вільного місця). Розсувні ворота без противаг також доступні на ринку і їх можна встановити там, де площа – обмежена.
  • Рейкові – двері рухаються на роликах по рейці, встановленій у фундаменті. Це дешевше рішення, але воно вимагає систематичного очищення рейки, щоб ворота могли плавно пересуватися.

Коли вирішуєте, яку браму вибрати, слід враховувати форму власності. Якщо плануєте встановити вхідні ворота на невеликій ділянці з короткою проїзною частиною, варто вибрати розсувні в’їзні ворота. Однак якщо форма ділянки, а значить і огорожі – неправильна, а передня частина простору вузька, краще вибрати розпашні ворота. Бажаємо успіхів!