Головна Цікаво Яку картину краще повісити в спальні над ліжком?

Яку картину краще повісити в спальні над ліжком?

Спальня – це затишне гніздечко, яке хочеться зробити максимально комфортним. До оформлення кімнати для сну і відпочинку варто підійти з особливою пошаною. Все-таки саме тут ви починаєте і закінчуєте свій день! Картини для інтер’єру спальні дизайнери рекомендують вибирати обережно. Будь-яке зображення повинно нести позитивний заряд емоцій, а в ідеалі – налаштовувати на релакс. У цій статті ми наведемо кілька прикладів, як можна і не можна прикрашати спальню.

Розташування

Навіть саме чудове полотно втрачає свій шарм, якщо проігноровані закони композиції. Якщо картина візуально порушує ритм, вона стає прикрасою кімнати, а “п’ятим колесом”.

Найпопулярніше місце для розміщення картини в спальні – це стіна над узголів’ям ліжка. Полотно вішається строго по центру (за рідкісним винятком). Але це працює тільки при компактному і невисокому узголів’я, в іншому випадку полотно виявиться зайвим. Щоб не перевантажувати простір, можна використовувати модульну картину – твір з декількох сегментів виглядає набагато легше.

Більш цікаве рішення – картина навпроти ліжка. Якщо господарі будинку не люблять дивитися телевізор в ліжку, перед відходженням до сну вони можуть насолоджуватися мистецтвом. У такому випадку варто вибирати щось надихаюче і заспокійливу, на що приємно дивитися щодня.

Сюжет

Традиційно для спальної кімнати вибирають спокійні і ненав’язливі сюжети. Завжди доречні абстракції і природні пейзажі. Приємні переходи кольору, ліс, тварини, море, квіти – все це підсвідомо викликає у людини хороші асоціації.

Вибираючи живопис для спальні, відразу відмовтеся від наступного:

  • сцени полювання;
  • зображення катастроф;
  • люди з негативними емоціями;
  • битви і взагалі будь-які сцени насильства;
  • агресивні люди або тварини.

Пам’ятайте, що спальня – це місце для релаксу. Ви повинні бути оточені позитивними емоціями, але в той же час не сильно відволікатися на елементи декору. Тому радимо вибирати ненав’язливий і приємний для ока сюжет.

Кольорова гама

Радимо відмовитися від гнітючих чорних кольорів, особливо якщо вони домінують у творі. І хоча в дизайні картини зазвичай виступають в ролі колірних акцентів (яскравих плям) – з цим краще не переборщувати. Відмовтеся від занадто отруйних і строкатих творів, адже вони активізують роботу мозку (що зовсім недоречно перед відходом до сну).

Якщо стилістика і колірна гамма приміщення дозволяє повісити картину в синіх відтінках – чудово! Доведено, що синій колір розслабляє, знімає напругу і навіть уповільнює серцебиття. Тож не дивно, що морський пейзаж – одна з найбільш популярних ідей декору спальні.

Стилістика

Оформлення спальні картинами вимагає розуміння загальної стилістики приміщення. У сучасному інтер’єрі допустимі фото на полотні або роботи молодих художників. Класичний стиль вимагає оформляти кімнату живописом майстрів минулого. використовуючи традиційні портрети, натюрморти і пейзажі.

Картини для спальні олійними фарбами – завжди вдале рішення. Але для сучасного інтер’єру також підійдуть твори, виконані аквареллю або навіть олівцем. Вибір дуже великий – не бійтеся експериментувати! Відмінна колекція постерів і картин в спальню зібрана тут: https://print4you.com.ua/catalog/kollektsii/kartiny-dlya-spalni/. Незважаючи на будь-які рекомендації, завжди потрібно орієнтуватися на власний смак і уподобання. Адже мистецтво – це візуальне відображення душі!

І ще кілька порад:

Якщо не хочете витрачатися на справжній живопис, купите репродукцію на полотні. Фотодрук – недороге і більш практичне рішення. Такі картини можна протирати вологою ганчіркою і сміливо вішати прямо навпроти вікна, не переживаючи, що фарби потьмяніють від сонячного світла.
Полотно має займати не менше третини ширини ліжка, інакше композиція буде виглядати бідно.
Якщо ви все-таки вибрали яскраве полотно, не вішайте його на самому видному місці. Якщо помітне пляма постійно перед очима – це може дратувати.
У невеликих приміщеннях краще відмовитися від великих полотен близько 1 метра і більше. Щоб візуально не перевантажувати простір, використовуйте модульні картини, збірки або колажі.