Головна Цікаво За блокування доріг – адміністративна і кримінальна відповідальність

За блокування доріг – адміністративна і кримінальна відповідальність

Шановні краяни Буського району! Звертаємо вашу увагу на те, що блокування транспортних комунікацій, доріг, шляхів сполучення тягне за собою кримінальну та адміністративну відповідальність (згідно статті 279 Кримінального кодексу України за блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства).

1.  Блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, відключення енергопостачання чи іншим способом, яке порушило нормальну роботу транспорту або створювало небезпеку для життя людей, або настання інших тяжких наслідків, – карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2.Захоплення вокзалу, аеродрому, порту, станції або іншого транспортного підприємства, установи або організації – карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

3.  Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

Також повідомляємо, що згідно із ч.1 ст.127 Кодексу України про адміністративне правопорушення за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, які наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху наступає адміністративна відповідальність і карається попередженням або накладенням  штрафу від 51 до 85 гривень.

Згідно вимог Правил дорожнього руху пішоходам (та особам, які до них прирівнюються) забороняється: а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, зокрема на пішохідний перехід; в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження; г) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; д) рухатися по дорозі, позначеній дорожнім знаком 5.1, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

У разі виявлення даних правопорушень або осіб, які готуються вчинити дане правопорушення, просимо повідомити у Буський РВ ГУ МВС України у Львівській області за адресою: м.Буськ, вул.Київська, 3.

Роман Павлюк, начальник Буського РВ ГУ МВСУ у Львівській обл.,
підполковник міліції