Головна Цікаво Замінування навчальне – покарання реальне

Замінування навчальне – покарання реальне

Три тривожні шкільні дзвінки порушили коридорну тишу у Красненській другій школі і враз усі учні поспіхом покинули свої класи та вишикувались на подвір'ї. У навчальному закладі надзвичайна ситуація – її будівлю замінували. На щастя, умовно.

Після обов'язкової переклички учнів завуч школи Валерій Гайдучик повідомив, що до правоохоронців зателефонував невідомий та розповів про можливе замінування будівлі. Тому відповідні служби перевірили цю інформацію. Оскільки навчальна тривога була фальшивою, також нагадав про відповідальність за цей злочин.

«Навчання організували для профілактики кримінальних правопорушень, пов'язаних із завідомо неправдивим повідомленням про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності», – розповідає старший лейтенант міліції Андрій Дуткевич.

«Подібні жарти щодо замінування караються позбавленням волі на строк від 2 до 6 років або відшкодуванням значних матеріальних збитків для батьків. Тож перед тим, як зробити подібне повідомлення, варто замислитись про його наслідки», – наголошує представник міліції.

Детальніше про вибухові предмети дітям розповів начальник  пожежної рятувальної частини міста Буська Роман Іваськів, зазначивши, що дедалі частіше снаряди можна знайти і поблизу власного будинку чи у полі. Він застеріг не торкатися невідомих металевих агрегатів, а повідомити про знахідку дорослих або у службу "101".

Запам'ятайте! Через неправдиву інформацію насамперед страждають люди, яким дійсно потрібна допомога. Повідомлення про замінування – це дуже серйозно. Перш ніж вчинити такий злий жарт, подумайте про його можливі наслідки.

Ірина  Корчинська