Багато хто сприймає алкоголізм як ознака розбещеності, ліні і відсутності сили волі. Але насправді це серйозна хвороба, і ставитися до неї потрібно відповідно. Надмірне і регулярне вживання спиртних напоїв призводить до порушень в психіці і формує залежність, з якої людина не може впоратися без сторонньої допомоги.
Проте, якщо здорова людина, що не мав раніше проблем з алкоголем, кілька днів поспіль вживає спиртне, – це хоч і погано для організму, але ще не запій. Для наркологів запойное стан має конкретні ознаки: виявляється на останніх стадіях алкоголізму, коли зміни вже відбулися на клітинному рівні, і хворий не може опиратися бажанню випити. Точно так же, як наркозалежний під час ломки не може подолати тягу до наркотиків.
Якщо людина тривалий час (від декількох днів до декількох тижнів) знаходиться в стані алкогольного сп’яніння, це запій. Як правило, його провокує важке похмілля. Щоб зняти симптоми, хворий знову випиває, але алкоголь вже не приносить йому ніякої радості або розслаблення. В цьому випадку необхідно терміново вживати заходів. Найефективніше допоможе виклик лікаря-нарколога, це можна зробити за посиланням.
Як правильно виводити хворого із запою?
Щоб полегшити похмільний синдром, необхідно пити більше рідини. Це може бути чиста вода або чай із заспокійливими травами (до 4 літрів в день). Допоможе організму боротися з наслідками надмірного вживання спиртного і токсинами також м’ясний бульйон або легкий суп, не зайвим буде дати хворому активоване вугілля. Однак такі базові заходи допоможуть лише в разі нетривалого запою. Для повноцінного лікування необхідний виклик фахівця, який оцінить ступінь отруєння і підбере комплекс заходів по боротьбі з алкоголізмом. Детоксикація може проводитися як вдома, так і в стаціонарі клініки.
Пацієнту ставлять крапельницю, щоб відновити водно-електролітний баланс, а також за допомогою препаратів і медикаментів:
- відновлюють кровообіг у мозку;
- стабілізують роботу серця, тиск і пульс;
- усувають нудоту, спазми і головний біль.
Процес лікування і виведення з запою професійними лікарями обов’язково включає в себе психотерапевтичну бесіду, в ході якої з’ясовують причину надмірного вживання алкоголю, допомагають хворому усвідомити жахливі наслідки залежності і мотивувати на лікування. Як відомо багатьом зіткнулися з проблемою алкоголізму, успіх лікування безпосередньо залежить від того, наскільки сам потерпілий хоче позбутися згубної пристрасті.
При необхідності пацієнту призначають курс лікування, який підбирають в залежності від стадії розвитку захворювання, психічних і фізичних особливостей хворого. У програму лікування обов’язково входять прийоми у психотерапевта, можливо, прийом медикаментозних препаратів, групова терапія, кодування.
Наслідки запою для організму
Тривале перебування в стані алкогольного сп’яніння першим завдає удар по печінці. Вона не справляється з великою кількістю спирту, через що деформується і збільшується в розмірах. Порушується робота всіх внутрішніх органів, так як вони не отримують необхідних речовин. Це відразу відбивається на стані шкіри, зубів, волосся. Особливо страждає серцево-судинна система – найчастіше саме захворювання серця призводять до летального результату алкоголіків.
Алкоголь руйнує клітини мозку і призводить до змін психіки. Після запою залежні часто бачать галюцинації, впадають в депресивні або панічні стани, відчувають безпричинний страх. Причому ліквідувати психоемоційні наслідки алкоголізму буває набагато складніше, ніж фізичні.