Головна Цікаво Жовчнокам’яна хвороба. Куди звертатись українцям?

Жовчнокам’яна хвороба. Куди звертатись українцям?

В Україні постійно зростає кількість хворих з діагнозом «жовчнокам’яна хвороба». Камені в жовчному міхурі і жовчних протоках найчастіше виявляють у жінок (особливо після 35 років). Як боротися з цією недугою – нижче в нашій статті.

Як виявити жовчнокам’яну хворобу?

За словами директора МЦ Гравіс Березницького Віталія, жовчнокам’яна хвороба відноситься до одного з найбільш частих захворювань органів черевної порожнини і з поширенням поступається лише виразковій хворобі. В останні десятиліття у всіх країнах світу спостерігається зростання захворюваності на жовчнокам’яну хворобу, частота якої подвоюється кожні 10 років. Тому операція з видалення жовчного міхура в наш час не рідкість в клініці.

Найнебезпечніше те, що на початковій стадії захворювання, як правило, протікає безсимптомно. І ви можете помітити перші сигнали прислухавшись до свого організму: нетривалі колікі- говорить Березницький Віталій.

Що робити при виявленні в жовчному міхурі каменів?

«Якщо в жовчному міхурі утворилися камені, то єдиний вихід – своєчасне оперативне втручання. Такої думки дотримуються хірурги країн Європи, США. Там пацієнти прислухаються до думки лікаря, зате все, розташованих в цій зоні: шлунок, дванадцятипала кишка, підшлункова залоза, магістральні протоки, печінку – вони анатомічно пов’язані між собою », – зазначає хірург.

За словами лікаря, камені в жовчному міхурі необхідно видаляти, навіть якщо вони абсолютно не турбують пацієнтів, коли їх виявили випадково під час обстеження, оскільки камені можуть привести до ряду серйозних ускладнень: гострого холециститу, гангрени жовчного міхура, перфорації жовчного міхура, що супроводжується жовчним перитонітом, попадання каменів в жовчні протоки, механічної жовтяниці, а при поліпах навіть раку жовчного міхура. Частота виникнення раку жовчного міхура в даний час також значно зросла.

Застосування новітніх технологій в лікуванні жовчокамянної хвороби

Сьогодні в кожній європейській сучасній клініці є нормою лапароскопічні малоінвазивні методи видалення жовчного міхура.

Перш за все такі методи – безпечні і м’які для організму. На черевної порожнини роблять три невеликих отвори, які швидко заживають, їх не відчуваєш після операції, тому хворий вже через 4-5 годин може вставати і самостійно ходити. Таких пацієнтів на третій-четвертий день відпускають додому. Найбільша перевага лапароскопічних втручань (так званого малоінвазивного методу) в тому, що вони викликають набагато менше післяопераційних ускладнень.

Куди звертатися українцям при необхідності лікування жовчокамянної хвороби

Малоінвазивний метод при лікуванні жовчнокам’яної хвороби широко застосовують в Медичному центрі Gravis в Дніпрі. Ця клініка відзначається новітнім обладння, сучасної багатофункціональної операційної, досвідченими фахівцями і, що не менш важливо, лояльними цінами.

У медичному центрі Gravis працює SMART-операційна, оснащена системами малоінвазивної хірургії. Цілодобове моніторинг за станом здоров’я кожного пацієнта забезпечує безпечне його знаходження і швидке одужання.

Спеціально спроектований окремий операційний блок дозволяє проводити всі види операцій за сучасними методами. Крім того, медичний центр Gravis працює відповідно до міжнародних стандартів.

Душ, чисті до блиску і стерильні вбиральні, матеріали для одноразового використання, навіть медсестра запропонує вам шампунь і зубну щітку, якщо свою ви раптом забули. Все це в Європі є нормою. На жаль, часто в застарілих лікарнях про це можна тільки мріяти.

Медичний центр Gravis розташований за адресою: Дніпро, вул. Батумська, 7А, (заїзд з вул. Героїв УПА, 75); тел. +38 (056) 794-10-20, +38 (095) 283-10-20, +38 (067) 353-10-20.