Головна Цікаво Зимова ковзанка на колесах

Зимова ковзанка на колесах

1453

Цьогорічна зима, яка «раптово» прийшла аж в середині січня, знову застала зненацька наших комунальників, які вже мабуть готувались до весни. А тут реалії життя – треба розчищати дороги від снігу. Те, що сьогодні робиться на дорогах, аж ніяк не задовольняє ані пішоходів, ані власників автівок. Ожеледиця, колійність – це далеко не все, що чекає водія на вулицях міста. А що вже говорити про другорядні дороги. Отож, Буськ вже більше тижня у льодовому полоні, а комунальники продовжують "війну" з обледенілими вулицями. Далі – детальніше.

 

Ні проїхати, ні пройти…

Сніг, відлига, а згодом нічний мороз перетворили лід на автошляхах у суцільне «скло». За такою погодною програмою, яка постійно повторюється, ми живемо вже більше тижня. Особливо в цій ситуації страждають пішоходи, яким, ніби сп'янілим, доводиться ходити під парканами, щоб хоч якось втримуватись на ногах. Дехто вибігає на дорогу, однак в такому випадку є ймовірність потрапити під колеса. А люди похилого віку виходять з ситуації, як можуть: одні перев'язують взуття ганчір'ям, інші – взагалі не виходять з домівок.

Поки люди падають, а машини заносить, комунальники продовжують посипати міські дороги. За слова мера Ростислава Сліпця, до зими служба повністю забезпечена піско-сумішшю – її сиплять достатньо. Щоправда, при температурі нижче -6°С сіль з піском не дієві, тому на проїжджій та пішохідній частині лід і досі не тане. Там, де пісок ліг на сніг, то вже можна поволі рухатись, а де впав на ожеледицю – просто роз'їхався і збився під бордюри.

 

За 2 тижні – 4 аварії

Олег Левицький, інспектор з дізнання ВДАІ Буського РВ ГУМВС у Львівській обл., повідомив, що за останні 2 тижні в Бущині через недотримання безпечної швидкості і дистанції зафіксували 4 ДТП, дві з яких трапились поблизу пішохідних переходів. Інспектор нагадує водіям бути особливо обачними на слизькій дорозі: вибирати безпечну швидкість, при якій можна безпечно зупинити авто, не забувати про дистанцію та не залишати авто на проїжджій частині. За фактом ДТП також складено протокол на Буське міське комунальне підприємство за неналежно розчищені вулиці.

 

Пішоходи, зупиніться!

Нещодавно журналіст "ВН" став очевидцем небезпечної дорожньої ситуації за участю пішохода. На переході школярка, не озирнувшись довкола, впевнено вийшла на «зебру» та повільно переходивши вулицю, ледь не потрапила під колеса. Автівка, що маневрувала на льоду, дивом зупинилась у сніжній кучугурі, аби не наїхати на дівчину. На таку поведінку самовпевненої школярки миттєво відреагували інші учасники руху, проте вона навіть не глянула у їх бік (До речі, у вівторок у Львові на пішохідному переході автомобіль збив трьох школярок!!!)

Як бачимо, культура поведінки пішоходів на проїжджій частині бажає бути кращою. Часто саме ми, дорослі, показуємо поганий приклад дітям, перебігаючи вулицю у незазначеному місці або на слизькому відрізку. Особливо взимку машину не так легко раптово зупинити, бо гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується вдвічі, а то й більше разів. Хоча на колеса вдягають зимову гуму з шипами, яка хоч трішки поліпшує зчеплення з дорогою, але це мало допомагає, коли на дорогах лід.

Бережіть себе та своїх дітей від ДТП. Почніть з того, що взимку слід бути особливо уважними на дорозі!

Ірина КОРЧИНСЬКА

 

Р.S. Поки верстався номер, стало відомо, що маршрутки через негоду не заїжджають в окремі віддалені населені пункти. Уже з понеділка дістатись до сіл Волиця та Соколя дуже важко. Про це нам повідомили їх мешканці. Продовження цієї теми читайте у наступному номері.