Головна Цікаво Як правильно вибрати водонагрівач

Як правильно вибрати водонагрівач

1502

Якщо в 21-му столітті немає гарячої води – це викликає істотний дискомфорт. Якщо ви підключені до централізованого водопостачання, то це буває тільки при аварії або профілактичному відключенні. Якщо ж ні, то Вам слід задуматися про покупку водонагрівача.

Але як зробити свій вибір щоб потім не пошкодувати?

Найпростіші водонагрівачі – електричні. Найпопулярніший – бойлер. Це бак об'ємом від 5-ти літрів. Вода нагрівається за рахунок тена, розташованого всередині бака. Споживана потужність безпосередньо залежить від обсягу бака, як правило, не перевищує 2 – 2.5 кВт (для моделей об'ємом близько 100 літрів).

Розрахувати обсяг електричного водонагрівача можна з розрахунку зразкової витрати води. Прийнято вважати, що для того щоб прийняти душ одній людині – достатньо обсягу 30 літрів, для двох 50-80, для трьох 80-100 літрів. Серед інших потрібно відзначити бойлер Фагор, який відрізняється економічністю і практичністю.

Внутрішня поверхня бака повинна бути захищена від корозії, для цього вона або виготовляється з нержавіючої сталі, або повинна бути покрита спеціальною емаллю. Є два види тенів: «мокрі тени» (контактують з водою) або «сухі тени» (знаходяться в спеціальній захисній колбі). Якщо тен прямо не контактує з водою, то це істотно продовжує рядків його служби, а також спрощує процедуру його заміни. Серед мінусів накопичувальних водонагрівачів (бойлерів) варто відзначити габарити і обмежена кількість нагрітої води. З переваг – економічність і простоту установки.