Головна Духовне Бущани відзначили День міста

Бущани відзначили День міста

 У неділю бущани відзначили День міста. На центральній площі зібралося чимало людей, для яких Буськ назавжди залишиться рідним.

 
Хоч перша писемна згадка про Княжий Бужеськ датується 1097 роком, 
проте археологія каже про набагато древнішу його історію.
Міський голова Буська Ростислав Сліпець переконаний, що нині місто, хоч і трохи причепурилося, проте працювати владі є ще над чим. До речі, Буськ – єдиний районний центр Львівської області, де немає пам’ятника Тарасові Шевченку, але найближчим часом постамент має з’явитися. І перший вагомий внесок у його спорудження вніс кандидат у народні депутати України Володимир Кожан. Значна фінансова підтримка для цього уже надійшла до міської скарбниці.
– Справді, Буськ – єдиний районний центр на Львівщині, де немає пам’ятника Тарасові Шевченку, – каже міський голова Ростислав Сліпець. – Громада прийняла рішення будувати постамент Кобзареві. Зводити його будемо за кошти краян. Мені приємно, що Володимир Кожан один з перших зробив вагому пожертву на цю благородну справу.
Слід зауважити, що кілька років тому Володимир Кожан спонсорував реставрацію пам’ятника Шевченкові в Радехові, коштом мецената було встановлено бронзову стелу-епітафію на могилі Тараса у Каневі. 
– Володимир Дмитрович – людина слова, – розповідає бущанин Адам Тарновський. – Я тішуся, що маю можливість бути з ним знайомим. Переконаний, що перший внесок від цієї людини – це лише початок і те, що він обіцяє, обов’язково виконає. Пам’ятник Кобзареві у Буську буде точно. Вірю, що і мешканці Буська підтримають Володимира Дмитровича на виборах до Верховної Ради, бо він достойний представляти наші інтереси у парламенті.
У Буську проживає чимало відомих людей, котрі його прославляють. Серед таких і срібний призер параолімпійських ігор у Лондоні Антон Дацко. Під час короткої зустрічі спортсмена із меценатом Кожаном про співпрацю домовлено.
– Я нічого не просив у пана Кожана. Він чисто по-дружньому привітав мене з перемогою. Сказав, що готовий допомагати і просив звертатися, – розповів Антон Дацко, срібний призер параолімпійських ігор (фехтування на візках).
Володимир Кожан каже, що проблеми Буського району йому відомі, і чимало з них обіцяє вирішити, проте у день свята говорити про клопоти не гоже.
– Тут я народився, тут виріс. Це моє рідне місто, тому я не можу стояти осторонь проблем моїх земляків. Я все прекрасно знаю і про дороги, і про школи у районі, і про фельдшерсько-акушерські пункти, і про безробіття, що є, вважаю, головною проблемою. Але хочу запевнити бущан: усе ми вирішимо спільно, коли будемо єдині. Вірю, ми усе подолаємо, і мої земляки житимуть краще, я докладу для цього максимум зусиль. А нині просто хочу привітати наше величне княже місто із днем народження, – наголосив кандидат у народні депутати по виборчому округу №119 Володимир Кожан. 
Закінчилося святкування святковим феєрверком для бущан від Володимира Кожана.
Марія  ЧУБА.