Головна Свято З днем народження, Буськ!

З днем народження, Буськ!

 Упродовж двох днів княжий Буськ відзначав 915 річницю з часу літописної згадки. Маємо усі підстави вважати, що наше місто набагато древніше,і це додає ще більшої гордості за мальовничий куточок України, в якому живуть люди, котрі йменують себе бужанами (бущанами). Тому й святкування вдалось гучним, бо ж ювілеї бувають різні.

 
Отож, почнемо з того, що у суботу на спортивному полі Буської ДЮСШ яблуку ніде було впасти. Мешканці міста з нетерпінням чекали виступів гуцула-хулігана Василя Мельниковича  і мегапопулярного, особливо у колі юних, Дзідзя. До слова, від напористості шанувальників останнього аж сцена здригалась – чи не кожен молодий бущанин навперебій намагався взяти автограф у ексцентричного співака. Впродовж кількох годин зірки сцени розважали надбужанську публіку. А ще кожен бажаючий міг скуштувати козацької страви – куліша, яким вгощали задарма.
Першого дня День народження Буська святкували до темна. Такий музично-розважальний подарунок мешканцям міста зробив кандидат у народні депутати Сергій Сенчук.
Другий день, недільний,  приніс не менше святкових сюрпризів. Легкоатлетичний пробіг, футбол і, насамкінець, концерт на площі Звитяги. У післяобідню пору на ній аж вирувало. Діти розважались на надувних гірках, батуті, спустошували гаманці батьків, купуючи солодку вату і сувеніри. Вулицями і парком гарцювали коні із азартними вершниками. Біля сцени журі оцінювало конкурсні роботи – світлини, композиції з квітів та публікації у "Волі народу" із серії "Моя вуличка". А на сцені сам князь Давид Ігорович готувався до виступу.
І ось настала хвилююча мить – дівчатка з "Нових зірок" (керівник Мар’яна Зеленська) виконали чудову танцювальну композицію з рушником – оригінальним і унікальним, адже його до 20 річниці Незалежності вишивала уся Бущина.
Як і годиться, вітальними словами до громади звернулись очільники району і міста – голова РДА Володимир Сай, голова райради Володимир Замроз і  міський голова Ростислав Сліпець. Також вони вручили нагрудний знак Почесного громадянина Буського району і подарунок  срібному призеру параолімпійських ігор у Лондоні, фехтувальнику Антону Дацку.
З рук Р.Сліпця нагороди отримали учасники конкурсів з нагоди 915-річчя літописної згадки про Буськ. За цікаві фото – Василь Коломієць (I місце), Адріана Гаєвська (II м.), Любов Огороднік (III м.), Антон Рудишин, Мар’яна Кравчишин і Мар’яна Зеленська (заохочувальні призи), за квіткову композицію – Буські ЗОШ №1 та №2, а за цікаву розповідь про свою вулицю – Тарас Дишкант, Ярослав Давидовський, Людмила Ціхоцька, Михайло Зозуля і Роман Бучко.
З музичним дарунком від сусідів – зі співочим дуетом Неоніли і Ліліани Бабкевичів – приїхала до Буська голова Городоцької РДА Оксана Дунас. А  кандидат у народні депутати Ірина Сех завітала до нашого лелечого міста з дуетом у складі Іванки і Славка ("Ріка життя"). Ще один кандидат у народні депутати – Володимир Кожан – подарував бущанам справжнє вогняне шоу феєрверків.
Та повернімось до недільного дійства. Цього дня бущанам дарували свій талант колектив "Плеяда" (кер. Мар’яна Козак), володарка титулу "Княжна-2010" Анастасія П’юрко, Катерина Задолинна, Олеся Мазур, Василь Федоришин, Ганна і Мар’яна Грушицькі, Іван Стефанюк та Володимир Ковальський (акомпаніатор Григорій Курій), Іван Бак, Світлана Лишак, Єва Огороднік, Галина Хомич, Уляна Сорока і Ірина Макар, Ганна Спільник (гумореска), Софія Панкевич, Роксолана Дунас, Юля Павлик, Віра Клим, Народний ансамбль "Любисток" (кер. О.Бекар) з с.Утішків, Вікторія Підгірна, Олена Вітюк, Тіна Бойко та Ольга Курій, Оленка Сусул, Іван Николайчук (князь Давид Ігорович) та Сергій Тихоненко. 
Неперевершена, голосиста ведуча Любов Огороднік вміло об’єднувала усі художні номери у єдину канву дійства. А юні «новірчани» (хореографічна студія "Нові зірки") підсилювали атмосферу свята. 
Не обминули цього дня увагою і володарів найгарніших вишиванок – це Назар Михайлюк, Іван Кащак, Зеновій Павлик і Сергій Бондаренко. Вони також отримали призи від міськради – головного спонсора дійства. 
За лаштунками тим часом плідно працювали, корегуючи програму, керівник відділу культури Людмила Ціхоцька, методист РНД Любов Блінова, Юрій Білик, Роман Піджарко, Володимир Клим, Володимир Курій, Роман Туз. 
Останніми акордами стали літаючі ліхтарики у нічному небі, феєрверк і святкова дискотека. Ледь не забула ще про один традиційний атрибут свята – великий і смачний торт, яким поласували того вечора бущани і гості міста.
Ірина  ГАЄВСЬКА.
Знімки Василя КОЛОМІЙЦЯ