Головна Звернення Єдиний соціальний внесок сплачуйте вчасно!

Єдиний соціальний внесок сплачуйте вчасно!

  Згідно Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, мають сплачувати єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ).

 
Сплата ЄСВ передбачена щомісяця до 20 числа в розмірі, який не може бути меншим від мінімального та більшим від максимального розміру єдиного внеску. Остаточний розрахунок здійснюється не пізніше 20 числа року, наступного за звітним, тобто 20 січня 2012 року за 2011 рік, 20 січня 2013 року за 2012 рік. Однак, на жаль, багато підприємців-спрощенців не дотримується чітко встановленого Законом порядку та термінів сплати ЄСВ. Тому управління Пенсійного фонду України в Буському районі проводить постійну роботу з порушниками чинного законодавства. Платникам, які вчасно не сплатили єдиний внесок за 2011 рік, виставлено вимоги про сплату боргу, передано на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби, направлено в суд позовні заяви про стягнення заборгованості, виставлено фінансові санкції з нарахуванням пені. Ще раз звертаємо вашу увагу, що несвоєчасна сплата ЄСВ веде до  додаткових витрат. Наприклад, ті підприємці, які сплатили ЄСВ за 2011 рік  у квітні-травні 2012 року, мають додатково заплатити до Пенсійного фонду більше 700 грн фінансових санкцій та пені. Так, у 2012 році до ФО-підприємців застосовано 95,1тис.грн штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату ЄСВ. Сподіваємося, що подібна ситуація не повториться наступного року, адже завдяки вжитим заходам більшість підприємців-спрощенців у 2012 році намагається щомісяця розраховуватись з Пенсійним фондом.   
Крім того, хочемо нагадати, що фізичні особи-підприємці, в тому числі і ті, які обрали спрощену систему оподаткування, не підлягають окремим видам загальнообов’язкового державного соціального страхування (у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням та від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання), але мають право на їх добровільну сплату. Для цього треба звернутися в управління та укласти угоду про добровільне страхування. Детальна інформація в управлінні ПФУ в Буському районі за адресою: м.Буськ, вул.Львівська,75. Тел. 2-16-35. 
 
Надія  ГРЕСЬ,начальник відділу обліку надходження платежів.