Головна Духовне Духівництво і патріотизм

Духівництво і патріотизм

У минулому номері районної газети (за 29/ХІ) була опублікована стаття "Запали свічу пам’яті". Хочу уточнити, що біля фігури Матері Божої в селищі Красне.

24 листопада спільно відправили і висловили свою патріотичну та громадянську позицію священики о.Степан (УГКЦ) та о. Роман  (УАПЦ). 
 
Дуже приємно, коли усі церковні громади не байдужі до події з історії нашого народу. І в цьому багато що залежить не тільки від влади і депутатів, а і від настоятелів церковних храмів, їх неприменшеного впливу на громаду того чи іншого населеного пункту. Як депутат не одного скликання, наголошу, що тільки спільними зусиллями можна об’єднувати громаду в добрих починаннях, прививати патріотизм та пам’ять про історію нашої країни та рідного краю, виховувати нашу молодь на базі усталених християнських цінностей, які передаються з діда-прадіда до батька та сина. Саме об’єднання навколо таких цінностей зупинить вплітання в нашу свідомість різноманітних сект, які, на мою думку, становлять загрозу не тільки для українства, а і для нашої державності. Тому спільні відправи священиків різних конфесій в пам’ять загиблих від голодоморів на могилах борців за волю України, з нагоди Дня Незалежності і навіть з нагоди Дня села, міста чи селища – не просто заходи, на які зібралися, помолилися та розійшлися. Такі речі не лише об’єднують, а й зміцнюють саму гро¬маду. 
 
Знаємо, що на теренах нашого району були священики, які одночасно виступали відомими громадськими діячами, які не тільки боролися за збереження всього українського, а й відіграли суттєву роль у становленні нашої держави. Це отець Маркіян Шашкевич, отець Володимир Кальба та інші. І навіть Президент Західно-української Республіки Євген Петрушевич народився в сім’ї священика, як і провідник ОУН Степан Бандера.  
 
Від імені депутатського корпусу районної ради хочу подякувати нашим священикам, які моляться за Україну, за кожного з нас, пам’ятають наші споконвічні традиції і виховують нашу молодь на базі християнських цінностей.
 
Богдан ГЛОВА, депутат районної ради