Головна Духовне Екологічна служба Бущини не виконує своїх обовязків

Екологічна служба Бущини не виконує своїх обовязків

Незважаючи на численні заклики рятувальників, в тому числі і зі сторінок «ВН», відмовитися від спалювання сухої трави тарослинності, бо це особливо небезпечно для людей, краяни й надалі продовжують це робити. Як тільки погода покращилась, надбужанці взялися активно знищувати наслідки своєї осінньої безгосподарності: все, що не прибрали і не скосили восени – сірим димом спопелили навесні. І наслідки не забарилися.

Цьогоріч рятувальники уже неодноразово виїжджали на гасіння пожеж трав'яного покриву. 12 березня на х. Рижани Соколівської сільської ради зайнялася господарська будівля. Через горіння сухої трави ледь не зайнявся житловий будинок, але дерев'яну будівлю врятувати так і не вдалося.

Наступного дня тривожне повідомлення надійшло з Янгелівки, де на площі 300 квадратних метрів горіли сухостої та чагарники. Пожежу локалізували. А ввечері 14 березня в с. Ниви на відкритій території знову гасили суху траву.

На засіданні комісії ТЕП та НС під головуванням заступника голови Буської РДА Євгена Кичурчака говорили про наслідки масового спалювання сухостою на усій території Бущини.

Горіли не лише відкриті території, а й„канали, придорожні смуги. Йшлося, зокрема, про під'їзди до лісових масивів, які фермери переорюють і долучають до своїх територій, стихійні смітники, а особливо пожежні водоймища, до яких не завжди можна безперешкодно дістатись.

Але найбільше потерпають дерев'яні стовпи, які разом з травою згорають вщент, залишаючи окремі села без комунікацій. Переконані, що якби котрась з організацій заплатила за спалювання трави та рослинності на своїй території немалий штраф, інші б добре подумали перед тим, як брати до рук сірники. До слова, екологічною службою Бущини не складено жодного протоколу за фактом спалювання сухої трави.

Без господаря залишилася й траса Київ-Чоп. Досі ділянку Буського району обслуговувала Бродівська ДЕД, але автодорогу державного значення ніяк не передадуть іспанській компанії, яка відтепер мала б опікуватись нею.

Наприкінці робочої зустрічі також нагадали відповідальним особам про пожежну та техногенну безпеку в культових спорудах та пам'ятках архітектури, які знаходяться на території Бущини.