Головна Духовне Горлівські колядники в Ожидові та Олеську

Горлівські колядники в Ожидові та Олеську

 Вже стало доброю традицією, що в оселях галицьких господарів Різдво святкують й діти з Донецької області. Відчувши таїнство Свят-вечора та народження Сина Божого, відвідавши Різдвяне Богослужіння, вони глибше пізнають українські традиції та обряди, які споконвіків існують на наших теренах.

 Цьогоріч на Бущині побувало 18 дітей і 2 педагогів ліцею №47 м.Горлівка. Їх приймали родини учнів Ожидівської та Олеської шкіл. Для гостей підготували цікаву і змістовну програму. Вони  побували в Олеському замку та музеях Львова, на площі Ринок, на вернісажі, а також у Буську, де відбулася зустріч з головою райдержадміністрації Володимиром Саєм. 
 
Очільник району запросив дітей до свого кабінету, у якому пригостив цукерками, обдарував сувенірами ручної роботи та краєзнавчими книгами. І, що цікаво, запропонував горлівським школярам посидіти в кріслі керівника району. На добру згадку про таке оригінальне знайомство з районною владою на Галичині дітлахи з радістю фотографувались на пам’ять.
 
Не менш пізнавальною була розповідь про наш край головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Буської РДА Михайла Шимківа. До слова, саме він проводив змістовну екскурсію історичними місцями Львова. Зацікавились діти й учнівськими виробами своїх надбужанських однолітків. Саме в цей різдвяний час у фойє РДА розмістилась тематична виставка. Також дітей зустрічав і супроводжував завідувач райво Богдан Глуховецький, який зауважив, що в області залишилось лише 4 райони, які до сьогодні дотримуються традиції обміну дитячими делегаціями. Перший із них – Буський, який вже не один рік поспіль приймає на Різдво юних горлівчан. А від’їжджають вони завжди з приємними враженнями, про що потім навіть згадують у своїй місцевій пресі. 
 
Ось і цьогоріч на Свят-вечір в ожидівських і олеських родинах донецькі гості допомагали готувати кутю та пампушки, ліпили вушка з грибами до борщу тощо. І співали колядки. На Різдво школярі Ожидова підготували для горлівчан святкову програму з вертепом, колядками, танцями і гумором. Із захопленням гості сприймали виступи своїх однолітків, особливо з цікавістю спостерігали за дійовими особами вертепу – Янголом, Пастушками, Жидом, Чортом та ін. У дарунок вони отримали різдвяну шопку з ляльковими героями, які  власноруч виготовили учасники гуртка "Юний художник". А ще кожна дитина отримала в дарунок збірник колядок та сувенір – вишитий різнобарвними стрічками букет квітів, і  солодощі від "Родинної ковбаски". Та найцінніше, що вони повезуть додому, це чудові враження про різдвяні канікули у родинах Романа та Ірини Козаків, Олі Батюк, Оксани Король, Марти Шкільної, Андрія Топорівського, Олі і Володі Янівих, де їх так тепло та гостинно приймали, наче рідних. Для ліцеїстів Мирослави, Орини, двох Катрусь, Вікторії, Єлизавети, Романа, Дениса, Олега та їхнього педагога, вчителя хімії Олени Романової цьогорічне Різдво запам’ятається надовго. 
 
І хоч дехто з них на Львівщині не вперше, проте щоразу по-новому відкривають для себе галицький регіон. Старовинні церкви, ікони, вишивки. Справила на них враження і кількаметрова батальна картина в Олеському замку, такої вони ще не бачили. Тому позитивних емоцій вистачить надовго. Навіть їм зімпонувало те, що на Галичині і Різдво зі снігом.
 
Лариса ГАРАСИМІВ