Головна Духовне На Бущині планують посадити 147 гектарів молодих лісів

На Бущині планують посадити 147 гектарів молодих лісів

Снігові замети і холодні шквальні вітри відступили і нарешті виглянуло ласкаве весняне сонечко. А з настанням літнього тепла так схочеться побувати у лісовому затінку, на повні груди вдихнути смолянистий запах сосни. Що планують цьогоріч висадити на своїх угіддях лісівники – про це ми запитали у головного лісничого ДП"Буський лісгосп" Юрія Малого:

– Цьогоріч ми плануємо посадити 147 гектарів молодих лісів, а 53 гектари, після проведення на них певних лісівничих заходів, залишимо під природне зарощування. На них висадимо 675 тис шт. сіянців сосни звичайної, 175 тис шт. дуба, 55 тис. шт. вільхи чорної. Найбільше посадимо в Со­ко­лянському – 29 га (90 тис. шт. сосни, 67 тис. шт. дуба, 1 тис. шт. вільхи), Ожидівському – 19 га (80 тис. шт. сосни, 56 тис. шт. дуба, 12 тис. шт. вільхи) та Верблянському  – 15 га (93 тис. шт. сосни, 42 тис. шт. дуба, 2 тис. шт. вільхи) лісництвах.

Цими днями в рамках всеукраїнських акцій "Майбутнє лісу у твоїх руках" та "За чисте довкілля" працівники лісгоспу спільно з райдержадміністрацією, міською радою, відділом освіти та учнівськими колективами планують провести озеленення спортивних майданчиків  в Буську та шкіл району, доповнення липової алеї на вулиці Січових Стрільців, садіння лісових культур в 54 кварталі Верблянського лісництва, а також приведення в належний санітарний стан садиб лісництв та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ в лісових масивах вздовж автомобільних доріг. Окрім того, передамо посадковий матеріал – 15 шт. крупноміру посадкового сосни звичайної у парк Вознесіння та 30 шт. калини, барбарису та глоду  у Винники – для озеленення госпіталю.

– А жителі району зможуть придбати у лісгоспі садивний матеріал?

– Їм лісгосп пропонує тую різних форм, ялівець, самшит, спірею, оцтове дерево, горіх грецький, каштан, ялину звичайну, сосну звичайну, дуб червоний, бузок звичайний. Тож бажаючі можуть звертатись за
тел.: 2-16-41, 2-13-86.

Лариса  ГАРАСИМІВ