Головна Духовне На Знесінні у Львові освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям

На Знесінні у Львові освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям

В межах святкування на вулиці Польовій у Львові відкрили та освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям.

Урочистості розпочалися виконанням Державного Гімну України та підняттям прапора.

“Цей пам’ятний знак є для нас, тих хто ходить стежками землі та наших нащадків. Проходячи повз цього пам’ятника, завжди важливо  робити тут іспит свого сумління з прожитого дня. Дякуємо нашим Героям за свідчення їхнього життя і просимо їхнього покрову на дорогу нашого життя”, – зазначив Преосвященніший владика Володимир,  єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Участь у відкритті знаку взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський, священики, представники громадськості.

“Січові стрільці – це ті Герої, які у серці кожного з нас займають особливе місце. На жаль, не у всіх містах знають про них. Наш обов’язок – розповісти співгромадянам, хто ці Герої. Тішить, що сьогодні тут представники різних поколінь. Батьки, які сьогодні привели сюди своїх дітей, ви – великі молодці. Бо лише своїм прикладом,  продовжуючи українські традиції, ви дозволяєте пам’яті Січових Cтрільців існувати. Допоки є пам’ять про людину – людина жива. Кожного дня ми повинні пам’ятати цих Героїв”, – зазначив Маркіян Мальський.

Також очільник області наголосив на важливості постаті Євгена Коновальця в українському державотворенні.

“Євген Коновалець зміг об’єднати  людей навколо себе, а не розділити чи посварити їх. Перебуваючи у конфлікті,  він боровся за об’єднану ідею України, не переслідуючи своїх власних інтересів, а будуючи сильну, об’єднану державу. Кожного дня працював над тим, щоб наступні покоління могли оцінити реальність його вчинків. На сьогодні Україна є в складному становищі і від нас з вами залежить її майбутнє. Я закликаю кожного з вас, пам’ятати про Січових стрільців, про справжніх Героїв, тих, хто ціною власного життя боронив нашу з вами державу. Бо хто знає, де були б ми, і чи були б вільними, якби не Січові Cтрільці”, – підкреслив голова Львівської ОДА .

У межах заходу пролунали стрілецькі пісні та виступили мистецькі колективи.

Довідка:

На цвинтарі Старого Знесіння є братська військова могила стрільців Української Галицької Армії, полеглих в боях на Знесінні в грудні 1918 р. під час українсько-польської війни. В цьому бою полягло біля 30-ти усусусів, яких пізніше поховали на цвинтарі Старого Знесіння. Це єдина у Львові незруйнована могила УСС – бійців УГА.

В 1930-ті роки (орієнтовно 1935-38 рр.) з ініціативи української громади Знесіння було зібрано кошти і споруджено пам’ятник у вигляді піраміди з дикого каменю, увінчаної стрілецьким хрестом. Під хрестом вмурували стрільно (гільзу від снаряда) – так було прийнято для військових поховань.

Проект пам’ятника розробляла архітектурна група Товариства «УкрДизайнГруп» на чолі з відомим архітектором Михайлом Федиком та інженер-конструктором Миколою Лапчуком. Роботи по каменю виконували брати Зеновій та Андрій Манчури.

На Знесінні освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям

На Знесінні освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям

На Знесінні освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям

На Знесінні освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям

На Знесінні освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям