Головна Духовне Писанковий розмай

Писанковий розмай

Мистецький конкурс під такою назвою відбувся напередодні Великодня серед педагогічних колективів. Участь у ньому взяли як освітяни, так і їх вихованці.

За стародавніми віруваннями Матір Божа роз­писувала писанки для свого сина Ісуса. За іншою легендою – коли Ісуса почали закидати камінням, воно, до­торкнувшись до Нього, перетворювалось то в крашанку, то в писанку. Відтоді і пішов звичай писати писанки, фарбувати яйця.

Пройшло багато часу, поки ці барвисті творіння стали символом Великодня. Яких тільки писанок не надіслали на конкурс! Тут і фарбовані, і прикрашені бісером, різнокольоровим папером чи різнобарвними стрічками. З них навіть створені великодні композиції: барвисті писанки у кошиках, прибраних квітами, вербовими гілочками, а навколо – пухнасті курчата.

Для композицій (а їх надійшло близько 20) ви­користано різний матеріал, але як гармонійно він доповнює один одного. Кожна робота по-своєму гарна, цікава і оригінальна, адже, ство­рюючи її, митці вклали і час­тинку своєї душі, прагнучи зробити надзвичайну річ. І їм це вдалося. Отож, перші місця зайняли: у техніці писанкарства робота Оксани Турче­няк з Олеського БДЮТу, у техніці пап'є-маше – Катерини Гачкевич з Буського БДЮТу, у техніках писанка-мотанка та вишивка  стрічкою – Наталі Тхір з Буського БДЮТу. До речі, її роботи не вперше визнаються кращими. Немає їй рівних і в області. Переможці представлять район у Львові у Будинку вчителя, а їхні роботи будуть виставлені у приміщенні Буської РДА.

Лариса  ГАРАСИМІВ