Головна Коротко З 1 квітня стартував передостанній призов в армію

З 1 квітня стартував передостанній призов в армію

Як повідомив часопису "ВН" військовий комісар Бродівського об'єднаного районного військового комісаріату, підполковник Леонід Кучкуда, на весняний призов планується призвати 50 юнаків віком від 18 до 25 років. З них 17 – у сухопутні війська, 10 – у  частини центрального підпорядкування, в повітряні сили – 3 чол., решта – інші формування. Вперше не призиваються у Військово-Морські сили, оскільки ці війська комплектуватимуться виключно бажаючими проходити військову службу за контрактом.

 

На сьогоднішній день 453 юнаки готові "духом та тілом" виконати свій обов'язок перед Батьківщиною, а 63 не дозволяє стан здоров'я це зробити. Як зазначив Леонід Кучкуда, окрім призовників, котрі хочуть служити в армії та тих, які не можуть, є чимало, які зважуються на будь-які вчинки, аби цього уникнути, і таких – З1. З достовірних  джерел нам відомо, що найзапекліші  "ухильники" виробляють "липові" довідки, де вказано, що хворіють на жовтяницю, страждають на енурез, ламають пальці, руки, ноги, вдаються до справжньої втечі, оформляють фіктивні шлюби і батьківство… Це  при тому, що добре знають, що неявка до військового комісаріату без поважних причин передбачає накладання штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а повторне порушення тягне за собою стягнення від 10 до 15 мінімумів. Навмисне ухилення від призову карається обмеженням волі до трьох років.

Загалом, як стверджують самі військовослужбовці, служба в армії все ще залишається важливим елементом не тільки у формуванні чоловіка, але і його подальшої кар'єри. Багато спеціальностей вимагають проходження служби. Отже, перш ніж ухилятися, юнакові варто зважити всі плюси і мінуси. Ухилитися при бажанні  нескладно, тоді як одержати військовий квиток, коли він знадобиться, навряд чи вдасться.

Інна  ПАЛАМАР