Головна Духовне Після йорданської купелі усі хвороби відступають

Після йорданської купелі усі хвороби відступають

А ще ця вода зберігає свої властивості, якщо розчинити її у кип'яченій, та зцілює навіть тих, у кого слабка віра. Недарма в Україні здавна повелося зранку на Йордань йти до річки або ставка і вирізати великий хрест із льоду. А після того, як священик освятить воду, не лише набирати у глечики і зберігати цілий рік, щиро вважаючи її цілющою, але й занурюватися у крижану купіль, аби оздоровитись. Відродились ці традиції і у наш час. Наприклад, у Підставках Боложинівської сільської ради вже чотири роки поспіль на Водохреще купаються в сільському ставку. І з кожним роком бажаючих таким чином оздоровитись стає все більше. Відтак у суботу, 19 січня, тих, хто не лише щиро вірить у феномен йорданської води, але й не боїться холоду, виявилось близько півсотні. Один за одним тричі занурювались в ополонку у вигляді  хреста, яку напередодні вирізали місцеві хлопці Іван Войтович, Андрій і Василь Михайліви та Богдан Литвин.

Надворі -6 Со, вітер пронизує тіло, у ноги стає все холодніше й холодніше, але о.Степан проводить обряд освячення. "Ще не передумали? – запитую у хлопців, які вже починають розстібати куртки, готуючись до купання. "Та ні, для нас це не вперше, та й добре підготувались", – відповідають, сміючись. Бачу, вони справді прийшли не з порожніми руками. На снігу поруч зі ставком вже розстелили сіно і розпалили багаття, аби після занурення трохи зігрітись. Досвідчені. А ще хлопці радять брати із собою тапки чи шльопанці – так і ноги не примерзатимуть, і значно тепліше буде.

"Ви краще поспілкуйтесь з ось тим вусатим дядечком, який започаткував у нас цю гарну традицію" – показують на чоловіка, який в оточенні сім'ї уважно спостерігає за усім, що відбувається. Згодом і я знайомлюся з ним. Це 57-річний Ярослав Шайда з сусіднього Гаївського, поруч – його дружина Ольга та син і зять – так би мовити "першопрохідці" підставчанської крижаної купелі.
«А почалося усе із роботи чоловіка в Сургуті і традиції йорданського купання в річці Об, – розповідає Ольга Шайда. – Чоловік настільки повірив у силу цієї води, що кожного року пірнав разом із тисячами бажаючих оздоровлювався в освяченій ріці. Я також на власні очі побачила цю чудову традицію і теж повірила. Уявіть собі на одному березі  велику чергу до ополонки (зауважте, спеціально облаштованої), а на другому – велике шатро, де люди одягались і зігрівались. Я бачила щасливі обличчя людей, які пересилили себе і пірнали у холодну воду. Я бачила  маленьких дітей, яким навіть не виповнився рік, а їх вже купали в ополонці мами й бабусі. Бачила багатьох жінок, які приймали йорданську купіль (але обов'язково в  сорочках і з хустками на головах). І жодного разу не чула, аби хтось захворів. Та й на досвіді власної сім'ї переконалась, що вода ця чудодійна.

Минулоріч зять поліз в ополонку хворий, а наступного дня застуду як рукою зняло. Хіба ж це не диво?"

«Тішить мене те, що чимраз більше людей підтримують давню традицію і тим самим оздоровлюються, – долучається до розмови Ярослав Шайда. – Тішуся, бо не лише мої діти мене підтримують, але й багато земляків, зокрема молодь». А ще п.Оля зауважує: "Людям потрібно більше розповідати про феноменальні властивості святої води. Дуже багато цікавого дізналася саме з телебачення, коли гостювала в Сургуті. Тому переконана: 18-19 січня вода набуває незвичних властивостей.

І справді змінюються її біополе, кислотно-лужний баланс, електропровідність. Цікаво, що частотний спектр випромінювання води стає подібним до електромагнітних випромінювань здорових органів людини. У вчених є різні версії. А з точки зору Церкви вода стає чудодійною, бо над нею моляться. На Богоявлення навіть вода з міського водопроводу має вищий рівень енергетики. Кількість йон-радикалів починає збільшуватися 17 січня, а ввечері 18 січня вода стає максимально насиченою електронами, водночас менш кислотною. Надалі крива електромагнітної активності поволі знижується. Цікаво, що група російських науковців з Тюмені навіть дослідила: є два піки біоактивності води з проточних джерел 19 січня: близько 2.00 ночі і о 12.00 дня. А вже 20 січня вода стає звичайною. Проте характерним, хоча і важко зрозумілим, є те, що й надалі всі проби, взяті з проточних джерел саме на Йордан, зберігають покращені фізико-хімічні параметри і максимальну біоактивність.

Важко пояснити і ще один факт. Люди випивали впродовж 5-10 хвилин освячену воду, після цього їх обстежували кожні півгодини. І з'ясувалось – стан печінки, серця, нирок, шлунка, кишківника в них змінювався. Ті, хто мав різні патології, почали зцілюватися. Імунна система організму ефективніше працювала, учасники експерименту ставали енергійнішими і позбувалися захворювань внутрішніх органів.

А тепер уявімо, який ефект матиме споживання святої  води разом із купіллю. Можливо не всім, хто занурювався у воду 19 січня та Підставках, відомі усі ці вражаючі факти, але  розповісти про них варто навіть для того, аби вони зрозуміли, яку користь зробили для свого організму.

До слова, наймолодшому, хто купався цьогоріч на Йордан у ставку, було 14. Це Микола Андрусяк, який пірнав у воду разом з батьком. Найстаршим, хто підтримав традицію, виявився 70-річний Ярослав Литвин. Він також оздоровлювався разом із сином. Уже четвертий рік  поспіль приймає крижану купіль і 17-річний Любомир Шуманський. Каже, що і колись особливо не хворів, а зараз і поготів.

Загалом йорданські купання на теренах Боложинівської сільської ради стають не лише традиційними, але й сімейними, бо купаються вже родинами (переважно чоловіки), як от Михайліви, Ващишини, Підставські та багато інших. Приїхали сюди за оздоровленням зі Львова. Підтримали традицію зимового купання в йорданській воді на Підставках й бущани Олег і Павло Красіцькі, Андрій Гаєвський.

А берег місцевого ставка, мабуть, ще ніколи не бачив такого велелюддя. Тих, хто прийшов подивитись, було втричі більше. Ситуацію контролювали фахівці – завсектору з питань цивільного захисту РДА Геннадій Булавенко, капітан служби цивільного захисту Ігор Сорочинський та начальник Державного пожежно-рятувального підрозділу-44 Сергій Лисков, які ознайомлювали пірнальників і спостерігачів з правилами поведінки на льоду і у воді. Загалом довкола панувала якась дивна енергетика – енергетика здоров'я, яку дарує вода.

Ірина  ГАЄВСЬКА