Головна Цікаво Як визначити вартість молока, що здаємо?

Як визначити вартість молока, що здаємо?

Вартість молока, яке селяни здають на заготівельні пункти, визначається за спеціальною формулою, яка широко використовується в молочній промисловості. Потрібно кількість молока помножити на фактичну його жирність, яку визначили лабораторно, й поділити на базисну жирність, що становить 3,4. Якщо молоко має базисну жирність 3,4, то заготівельники повинні заплатити ціну, що обумовлена в договорі закупівлі-продажу молока. Такий договір кожен селянин повинен укласти із підприємством-заготівельником. Наразі ціна за кожен літр молока, отриманого від господарств населення, становить 1,80 гривні. До прикладу, здала людина 5 літрів молока жирністю 3,4. Необхідно 5 помножити на 3,4, поділити на 3,4. Виходить 5 літрів. Далі множимо 5 на 1,80 гривні. Отримуємо 9 гривень. Стільки отримає власник молока.

Розглянемо випадок, коли жирність, до прикладу, менша. Людина здала 5 літрів молока, лаборанти визначили, що воно має жирність 3. Вираховуємо його вартість: 5 літрів множимо на 3 — фактичну жирність — і ділимо на 3,4 — базисну жирність. Отримуємо 4,41 літра. Цю цифру необхідно помножити на 1,80 — вартість молока при жирності 3,4. Отримуємо 7,94 гривні. Стільки отримає цей здавач молока.

Таким способом кожен селянин, який здає молоко на заготівельний пункт, може сам визначити, скільки отримає коштів за продукт.

Наголошуємо: селяни, які здають молоко, повинні мати договори його закупівлі-продажу.