Головна Свято Злука – берімось за руки!

Злука – берімось за руки!

З нагоди 94 річниці Дня Соборності у Буській музичній школі відбувся святковий концерт.

22 січня 1919 року сповнилася вікова мрія українців про свою суверенну державу – на площі перед Київською Софією на велелюдному зібранні було проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

В Акті Злуки проголошувалось: "…Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких  жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу". Його у присутності багатотисячного люду підписали Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Симон Петлюра.

Цей січневий морозний день став одним із найкращих моментів нашої непростої, інколи трагічної, історії. Бо лише в єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети – побудувати економічно і духовно багату, вільну демократичну Україну. Подія єднання 1919 року залишила слід в історичній пам'яті нашого народу.

Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли з'єднались потиском рук мільйони людей – з Києва до Львова, Сходу і Заходу України. У цей ланцюг єдності влилися і тисячі бущан. Ось як згадує ті події один із учасників: "Живий ланцюг справив на мене неповторне враження. Народ був у надзвичайному піднесенні, навкруги дзвеніли патріотичні пісні. Раз у раз лунали здравиці на честь українського народу. Над головами у височині витав дух свободи".

Корзини квітів до пам'ятників Незалежності та Президентові ЗУНР Євгену Петрушевичу поклали учні шкіл. У святковому концерті, який вели Ірина Калиновська та Любов Огороднік, взяли участь дитячий хор Буської музичної школи (кер.Уляна Петришин), танцювальні колективи "Арніка" (кер.Андрій Діяк) та "Нові зірки" (кер. Мар'яна Зеленська), вокальні ансамблі з Нового (на знімку) та Старого Милятина "Зорецвіт" та камерний ансамбль з Буської музичної, дитячий ансамбль Буського БДЮТу, дует у складі Наталі Форошівської та Марти Кудрявець, солісти Христина Шпинда, Богдан Тимчук, Ганна Грушицька, читці Ольга Стойко та Максим Кирик, інструментальний квартет.

Лариса ГАРАСИМІВ