Головна Духовне Пресвятая Богородице, спаси і сохрани Україну!

Пресвятая Богородице, спаси і сохрани Україну!

На Зелені свята в Сторонибабах відбулася знакова подія  настоятелі місцевих храмів о.Мирослав Лукач і о.Олег Макар освятили каплицю Матері Божої  з вірою у те, що Вона милостиво покриватиме своїм омофором щирих у молитві людей, захищатиме нас від бід і скорбот та нападів супротивників, що видимо і таємно повстають проти українців.

В обідню пору дві врочисті процесії у центрі села злились у єдину громаду, яка зібралась, аби вшанувати Небесну Царицю, чий образ ще у 1998 році увіковічнили у мистецькому витворі чоловік і син Стефанії Падус, скульптори Мирон і Юрій Палідовичі.

Вони подарували свій витвір рідному селу а мешканці Сторонибабів встановили фігуру Матері Божої на постамент. Згодом, аби вона не руйнувалась, над нею зробили піднавіс. Та час і примхи погоди робили своє. Щоб зберегти скульптуру від руйнації, вирішили спорудити каплицю, і кожен подорожній тепер може не лише схилити біля неї голову в молитві, але й уквітчати.

А ось фундатором цієї доброї справи став відомий у селі доброчинець, місцевий підприємець Андрій Гладишевський. Не оминув він своєю увагою ні школи, ні дитячого садочка, ні церкви, ні каплиці, яку споруджував упродовж кількох років. Недарма святкової днини на адресу цієї щирої людини, яка не прагне скарбів земних, з вуст місцевих парохів линули подячні слова. За усі добрі справи Господь воздасть сторицею.

Ірина ГАЄВСЬКА. На знімках автора: (вгорі)

рідні скульпторів Папідовичів, яких запросила на освячення каплиці сільський голова Ірина Виниченко, о.Олег, о.Мирослав та підприємці Андрій і Богдана Гладишевські; (внизу) священики окропили святою водицею й учасників врочистого дійства.