Головна Духовне Реєстраційний номер картки… замість ідентифікаційного

Реєстраційний номер картки… замість ідентифікаційного

– Чув, що з нового року змінюється порядок видачі ідентифікаційного номера. А для тих, хто не хоче його мати, щось суттєво зміниться?

– Нині термін «ідентифікаційний номер» уже не застосовується. Натомість запроваджено реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Коротко про основні зміни. Встановлено нові строки реєстрації фізичних осіб у державному реєстрі та в окремому його реєстрі для фізичних осіб, які через свої переконання відмовляються від реєстраційного номера облікової картки платника податків, – п'ять днів.

Внесено зміни до облікової картки фізичної особи – платника податків за формою №1ДР та до повідомлення фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від реєстраційного номера за формою №1П. Змінено також порядок їх подання. При реєстрації фізичної особи в державному реєстрі або у вже згаданому окремому його реєстрі орган державної податкової служби надає для ознайомлення положення статей 17, 63 і 70 Податкового кодексу України, в яких йдеться про права та обов'язки фізичної особи – платника податків і мету збору персональних даних у державному реєстрі. Після ознайомлення фізична особа повинна у відповідній графі поставити свій підпис. Зазвичай, облікова картка або повідомлення подаються до податкової інспекції за місцем проживання. Чи, за бажанням фізичної особи, до інспекції за місцем отримання доходів або за місце-знаходженням іншого об'єкта оподаткування. Те ж саме стосується громадян, які не мають постійного місця проживання в Україні.

Змінено також форму картки платника податків і порядок її видачі. Щоб отримати картку чи відмітку в паспорті про бажання здійснювати будь-які платежі за серією та номером цього документа, потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем проживання або за місцем отримання доходів чи за місцем знаходження іншого об'єкта оподаткування. А громадяни без постійного місця проживання в Україні можуть звернутися до будь-якої податкової інспекції. Щоправда, тоді термін видачі документа може бути продовжено до десяти днів. Строк видачі довідки про зміну реєстраційного номера теж скорочено до п'яти днів. За такий же час будуть внесені і зміни до державного реєстру.