Головна Духовне Відновлена скульптура Скорботного Христа з купола Каплиці Боїмів повернулась до Львова

Відновлена скульптура Скорботного Христа з купола Каплиці Боїмів повернулась до Львова

Найближчим часом вона експонуватиметься у музеї Пінзеля.

Вчора, 15 січня, у Львівському Музеї Пінзеля, у межах польсько-української виставки «Те, чого не видно», презентували відреставровану скульптуру Скорботного Ісуса Христа, яка прикрашала купол Каплиці Боїмів сотні років.

280 кілограмову фігуру з вапняку, якій понад 400 років, вперше в історії демонтували у 2021 році. Тоді вона була в аварійному стані і потребували термінової реставрації. Відновлювати її спершу планували у Львові, але після початку повномасштабного російського вторгнення, з дозволу Міністерства культури та інформаційної політики України, перевезли до Польщі.

У Варшаві відновлювальні та консерваційні заходи здійснювали близько 20 фахівців-реставраторів. Проєкт реалізовувався зусиллями міста Львова, Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького та польського Інституту «Полоніка». Частину коштів на консервацію зібрав Львівський університет банківської справи, основна частина — фінанси польських партнерів.

Після перемоги України та по завершенні війни скульптуру повернуть на купол каплиці Боїмів. Наразі побачити її можна у музеї «Івана Георгія Пінзеля». Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького планує періодичну одноденну роботу виставки — щоб побачити скульптуру просять слідкувати за інформацією у фейсбуці: bit.ly/3HrG5oF