Головна Листи Німецькі партнери передали обладнання для Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

Німецькі партнери передали обладнання для Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

Про співпрацю домовилися два місяці тому під часу візиту на Львівщину прем’єр-міністра федеральної землі Саар Анке Релінгер.

Перше обладнання від німецьких партнерів вже передали на кафедри підготовки студентів, лікарів-інтернів та курсантів. Це проктологічний операційний стіл та безтіньова операційна лампа загальною вартістю понад 300 тис. грн.

Сьогодні обладнання працює у клінічних кафедрах університету, які діють на базі Львівської обласної клінічної лікарні. Операційний проктологічний стіл у – відділенні проктології, а операційна лампа – на кафедрі хірургії №1.

Орест Чемерис, в.о. ректора ЛНМУ висловив щиру подяку від університетської спільноти уряду землі Саар та особисто прем’єр-міністру Анке Релінґер за фінансову підтримку, а саме придбання медичного обладнання для підготовки майбутніх лікарів.

Нагадаємо, нещодавно Львівська область вперше від початку повномасштабної війни підписала Угоду про партнерство з іноземним регіоном. Відповідний документ уклали Львівська ОВА та німецька федеральна земля Саар. На підписанні була пані міністр-президент Саару Анке Релінгер.

З німецькою делегацією домовились про співробітництво у напрямку професійної освіти та з вищими навчальними закладами, зокрема медичними, а також про спільну роботу в медичній галузі й на базі однієї з обласних лікарень.

«Сподіваюсь, що ця співпраця й надалі розвиватиметься, особливо з огляду на те, що незабаром Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького активно займатиметься розбудовою власної клініки, нещодавно переданої нам. Тому досвід та допомога німецьких партнерів будуть дуже доречними. Ми разом зробили важливий практичний крок у розвитку партнерства між нашими регіонами – Саарландом та Львівською областю», – зазначив Орест Чемерис.