Головна Духовне У Буську дерев’яну церкву св.Онуфрія можуть реставрувати за гроші обласного бюджету

У Буську дерев’яну церкву св.Онуфрія можуть реставрувати за гроші обласного бюджету

У неділю 10 січня співробітники Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації та депутати Львівської облради відвідали частину об‘єктів, які пропонується реставрувати цього року за гроші обласного бюджету.

Йдеться про дерев’яні церкви-пам‘ятки у селах Воля-Гомулецька (1756 р.), Зарудці (1787 р.), Заболотці (1746 р.), Поляни (1903 р.) та м. Буськ (1680 р).

Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

«Ми спільно з комісією з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради оглянули частину об’єктів, церков, які розглядаємо до включення в обласну програму охорони культурної спадщини на 2021 рік, і куди мало б іти співфінансування з бюджету області. Нам дуже важливо, щоб свою співвідповідальність за спадщину розуміли і місцеві громади. А ще важливіше – приїхати самим, спільно з депутатами, на місце й оглянути пам‘ятку, поспілкуватися з парохом та громадою», – наголошує директор департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько.

Днями подібні виїзди депутати та управлінці планують продовжити. Нагадаємо, триває напрацювання обласної комплексної програми щодо збереження спадщини, розвитку туризму, підтримки культури і промоції на наступні 3 роки.

Затвердити її та фінансування на 2021 депутати Львівської обласної ради планують на початку лютого