Головна Духовне У львівському Ліцеї імені Герої Крут відкрили музей та освятили місце майбутнього...

У львівському Ліцеї імені Герої Крут відкрили музей та освятили місце майбутнього храму

29 січня у комунальному закладі Львівської обласної ради «Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» відзначили 104-ту річницю історичного бою під Крутами та тридцятиріччя заснування навчального закладу.

Урочистості розпочалися спільною молитвою та освяченням наріжного каменя військового храму Святого Миколая Чудотворця, який планують спорудити на території ліцею. Опісля організатори провели екскурсію оновленим музеєм Ліцею імені Героїв Крут та продемонстрували патріотичну експозицію.

Начальник Львівського ліцею полковник Юрій Гусар розповів про спеціально створені стенди на яких кожен випускник зможе побачити моменти свого перебування в ліцеї, згадати викладачів, друзів. В музеї представлено історію закладу, його місію, досягнення вихованців, їхні нагороди.

«Крутяни – це загартовані, мужні хлопці, навчені військової справи та виховані в патріотичній атмосфері. Ліцей став осередком, де кожен юнак здобуває риси лідера. Випускників ліцею запрошують на навчання у військові заклади вищої освіти, чимало наших юнаків зараз віддано служать у лавах української армії. Також у нас навчаються діти батьків, які захищають Україну. Ми налагоджуємо міжнародну співпрацю. З кадетськими ліцеями з Литви та Грузії уже підписано меморандуми про співробітництво. Музей нашого закладу має стати простором для зустрічей, спілкування і генерування нових ідей», – розповів Юрій Гусар.

Напередодні відзначення подвигу героїв бою під Крутами в ліцеї відбувся круглий стіл на тему “Крути як символ незборимості українського народу». 27 січня ліцеїсти разом з викладачами на майданчику Ради національної безпеки й оборони України організували командно-штабну гру “Кіберджура – Крути”