Головна Економіка Аграрії Бущини зібрали зернових на площі майже 7,5 тисяч гектарів

Аграрії Бущини зібрали зернових на площі майже 7,5 тисяч гектарів

Агровиробники Львівської області зібрали ранніх зернових культур на площі 231,1 тис. га, намолотили понад 1,0 млн тонн зерна, урожайність  – 45,4 ц/га.

Як зазначили в департаменті АПК облдержадміністрації, високих показників урожайності ранніх зернових культур досягли у сільськогосподарських підприємствах Сокальського – 58,5 ц/га (+0,5 ц/га до м.р.), Кам’янка-Бузького – 58,2 ц/га (+0,2 ц/га до м.р.), Буського – 57,8 ц/га (+3,8 ц/га до м.р.), Бродівського – 53,9 ц/га (+4,9 ц/га до м.р.), Радехівського – 51,3 ц/га (+4,3 ц/га до м.р.), Жовківського – 50,6 ц/га районів (+3,6 ц/га до м.р.).

За словами заступника голови Буської РДА Тараса Думи в Буському районі зібрано на площі 7 тис 400 гектарів ранніх зернових культур.

Аграрії продовжують жнивувати – готуються до збору пізні культури, зокрема кукурудза.

«Зважаючи на особливості цьогорічних погодних умов (посуха, заморозки, затоплення) завдяки вмілим протистоянням цим викликам аграрії  досягли хороших результатів. В яких би умовах не працювали наші аграрії, вони добре обізнані, досвідчені, технологічно дисципліновані та організаційно спроможні використовувати сучасні методи та підходи у провадженні сільськогосподарського виробництва», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська

За її словами, на звільнених від урожаю площах, аграрії ведуть підготовку грунту та  посів озимих культур вже наступного урожаю.

Довідково:

На підставі власних досліджень Західний міжрегіональний науковий центр Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН рекомендує з огляду на зміни клімату скореговувати технології посіву озимих культур в сторону пізньої сівби. Але дуже важливо не зміщувати допустимі терміни сівби  озимих культур після 10 жовтня.

Необхідно пам’ятати, що сорти високоінтенсивного типу вимагають стислих та оптимальних строків сівби, які припадають на другу половину вересня.