10 вересня, відбулась 42-га позачергова сесія Буської районної ради, участь у якій взяли 28 депутатів. Провів сесію голова районної ради Богдан Глова.
На початку сесії головуючий повідомив про причини термінового проведення сесії, а саме: про відмову держави та обласної влади фінансувати закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет. Богдан Глова наголосив, що раніше на ці цілі кошти виділяла держава, частково – область. Потім мова йшла про співфінансування з районного бюджету, а вже зараз закупівлю інсуліну переклали повністю на районний бюджет.
Серед питань, на яких акцентував увагу присутніх голова районної ради: невизначеність з повноваженнями, які матиме районна рада новоутвореного району, та які податки будуть надходити до районного бюджету, а які до ОТГ.
«Відповідно до кінця неможливо окреслити усі повноваження об’єднаних територіальних громад. І це – за місяць до виборів! Кандидати досі не знають, з якими повноваженнями вони балотуються до ради новоутвореного району», – зазначив Богдан Глова.
Під час розгляду питань порядку денного депутати внесли зміни до районного бюджету на 2020 рік.
Зокрема: виділили 200 тис. грн на закупівлю інсуліну, 50 тис. грн на ПЛР та ІФА тести, 47050 грн на ремонт димоходів Буського Територіального центру соціального обслуговування (надання послуг), 45200 грн на придбання спортінвентаря Буській ДЮСШ, 60 тис. грн галузі освіти на закупівлю засобів медичного захисту, 38 тис. грн освітянам на розхідні матеріали до котлів в навчальних закладах, 60 та 30 тис. грн на виплату заборгованості з проведення робіт по влаштуванню вуличного освітлення сіл Тур’є та Купче, ін.
Також депутати перенаправили 77 тис. грн на купівлю телемедичного обладнання для Буської ЦРЛ, підтвердили державну субвенцію 2378200 грн на підвищення зарплат вчителям, 1469125 грн – на приймальне відділення Буської ЦРЛ, а також субвенцію органу місцевого самоврядування в сумі 115 тис. грн на облаштування свердловини та встановлення вхідних дверей в Красненській школі №1, 6 тис. грн – на засоби медичного захисту ДНЗ «Малюк».
Окрім цього, районні обранці прийняли рішення про виділення 112 тис. грн співфінансування для придбання житла дитині-сироті. Ще 168 тис. грн надійде з обласного бюджету.
Враховуючи це рішення, було внесено зміни до районної Програми забезпечення житлом дітей -сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Буському районі Львівської області на 2019-2020 р.
Також виявилась ще одна проблема. Раніше усі вважали, що усе комунальне майно після місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня цього року, буде передано до новоутворених ОТГ. Проте, на сьогодні постало питання, що правонаступником майна районної комунальної власності може стати новоутворена після виборів Золочівська районна рада. Для того, аби усе це майно перейшло згодом в Буську та Красненську об’єднані територіальні громади, депутати передали його місцевим радам району, прийнявши рішення «Про безоплатну передачу майна спільної власності територіальних громад Буського району».
У рішенні «Про внесення змін до Комплексної Програми забезпечення техногенної та пожежної безпеки у Буському районі на 2019-2020 роки» депутати підтримали районних рятувальників щодо будівництва гаража для нової пожежної машини, скоректувавши програму таким чином, що дозволило розблокувати попередньо виділені 300 тис. грн.
Насамкінець сесії районні депутати звернулися до керівництва держави, а також до НСЗУ та Міністра охорони здоров’я України щодо затримки медзакладу виплат коштів для лікування хворих на COVID-19. Необхідні документи до Національної Служби Здоров’я України Буська ЦРЛ подала вже давно, проте гроші й досі з державного бюджету не перераховують. А це – мільйонні суми.
Загалом сесія була емоційною, але плідною.
Сергій ПЕНЦАК, фото автора