Головна Економіка Борщ смачний, та дорогий

Борщ смачний, та дорогий

Ціни на овочі "борщового набору" до 1 листопада порівняно з минулорічними зросли більш, ніж утричі. Це пов’язують з низьким врожаєм через несприятливі погодні умови та зменшенням посівних площ. Отож, скільки коштуватиме надбужанцям традиційний борщ на місцевому ринку "Галвет" дізнавалась "Воля народу".

Овочі подорожчали

Ажіотажу на місцевому ринку немає – овочів достатньо, правда, ціни кусаються. Звісно, все залежить від якості купленого товару, але продавці певні, що дешевшати нічого не буде. Той, хто встиг закупитись ще у вересні – дещо зекономив. Продавець пані Марія переконана, що ближче до зими ціни підвищуватимуться. "Так є кожного року, а цієї осені ще й врожай поганий. Але люди все одно купують, бо без цих овочів нікуди". Кілограм картоплі коштує в середньому 3,5 грн.,  столового буряка – 3,50 – 4 грн., моркви – 4 грн., капусти – 2 грн., а цибулю можна купити від 5 грн. за кілограм. Отже, аби зварити борщу, лише на овочі треба витратити більше 20 грн.

За оцінками експертів суттєве підвищення цін на овочі відбулося через несприятливі погодні умови та зменшення посівних площ під ними. Вони також відзначають, що однією з причин скорочення врожаю овочів стало зменшення використання засобів захисту рослин і добрив в цьому році через складний матеріальний стан фермерів. Це, у свою чергу, пояснюється низькими цінами на фермерську продукцію в попередні два сезони.

Серед лідерів АПК

А тим часом Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк запевняє, що у цьому році Україна вийде на друге місце на світовому ринку після США за обсягами експорту основних зернових культур – пшениці, ячменю та кукурудзи. Також наша країна залишається одним із провідних постачальників олійних культур. Завдяки високому врожаю соняшнику (на рівні 8,5 мільйона тонн) виробництво олії сягне близько 3,5 мільйона тонн. Якщо порахувати, для внутрішніх продовольчих потреб Україні треба близько півмільйона тонн, а отже, можна буде експортувати 3 мільйони тонн олії. Сьогодні кожна друга тонна соняшникової олії, яка реалізується на світовому ринку, – українського виробництва.

Райдужно звучать і прогнози, якщо Угода про асоціацію з ЄС буде підписана. Україна може отримати понад 4 мільярди гривень додаткових надходжень від експорту сільгосппродукції на ринки ЄС. Співпраця у сфері сільського господарства – важлива для обох сторін: як України, так і Європи.

Проте зауважимо, що громадянам важливі не економічні показники, а ціни на продукти у магазинах та на ринку. І на це потрібно звертати увагу. 

 

Ірина Корчинська