Головна Економіка Буська податкова інформує платників податків району

Буська податкова інформує платників податків району

Декларація з податку на додану вартість зазнала змін

Наказом Мінфіну України від 23.03.2018 №381 внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ та порядку її заповнення і подання, затверджених наказом від 28.01.2016 № 21.

У новій редакції викладено наступні додатки до декларації з ПДВ: розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1); розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5); розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 16-1 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9). Також внесено зміни до порядку заповнення і подання таблиці 1 (ДС9) (додаток 9); таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5) та інш.
Оновлену форму декларації з ПДВ потрібно застосовувати при звітуванні за червень 2018 року.

Чи може роботодавець подати поштою повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Відповідно до норм постанови КМУ від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови № 413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Постанова № 413 не містить посилання на норми подання роботодавцем повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою.

Відбулась зустріч за «круглим столом» на Бущині

Нещодавно в головному офісі Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області під головуванням першого заступника начальника інспекції Андрія Романіва відбувся «круглий стіл» з представниками бізнес-спільноти району.
На початку заходу посадовець проінформував про цьогорічні надходження до бюджету та акцентував увагу на важливості інформування громадськості про порядок справляння податків і зборів, змін в податковому законодавстві. Так, за чотири місяці поточного року платники Бущини перерахували до Зведеного бюджету 72993,0 тис.грн. податків та зборів, що на 24,7 млн.грн. більше ніж у 2017 році. Надходження податкових платежів до державного бюджету склали 33,6 млн.грн., до місцевого – 39,4 млн. гривень. Крім цього, з початку року фахівцями головного офісу надано 2320 адміністративних послуг.
Також присутнім зазначили результати кампанії декларування – 2018. Зокрема, громадянами Буського району подано 254 декларації, з них 177 з метою отримання податкової знижки та задекларовано доходу на суму 5,7 млн.грн. Загальна сума податкових зобов’язань, що підлягає сплаті до бюджету становить 316,1 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 83,1 тис.грн. військового збору.
Під час спілкування висвітлювались питання, пов’язані із змінами в адмініструванні ПДВ, особливостей оподаткування єдиного внеску, місцевих податків та дотримання вимог трудового законодавства.
На завершення заходу учасники отримали відповіді на проблемні питання, які їх цікавили.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ