Головна Свято Бущан запрошуємо на урочистості з нагоди відзначення Дня Героїв

Бущан запрошуємо на урочистості з нагоди відзначення Дня Героїв

У середу, 23 травня, в Буському районному народному домі відбудуться урочистості та святковий концерт з нагоди відзначення Дня Героїв. Початок о 15.00 годині.

Серед запрошених: учасники національно-визвольних змагань ОУН, УПА, війни на сході, пластуни, учні міських шкіл, громадськість, ЗМІ.

Історія свята

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

До здобуття Україної незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу.

Сьогодні День Героїв широко святкується передовсім у Галичині, де до нього приурочуються офіційні урочистості, але останніми роками відбулось значне поширення святкування в центральні та східні регіони України.