Головна Економіка Єдине вікно на митниці: що передбачає новий Закон

Єдине вікно на митниці: що передбачає новий Закон

Буська ОДПІ повідомяє, що 04 жовтня набрав чинності Закон України від 06.09.2018 № 2530-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України».

Внесеними змінами створено законодавчу основу для механізму «Єдиного вікна» та функціонування єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», що оптимізує здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України, а саме:

скасовується необхідність подання суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності або митним брокером паперового документа, виданого одним державним органом – іншому. Дані будуть надаватися одноразово в електронному вигляді із застосуванням засобів електронного цифрового підпису та не потребуватимуть дублювання в паперовій формі. Відтепер діє тільки електронний документообіг, що мінімізуватиме корупційні ризики при взаємодії між посадовими особами держорганів та бізнесом;

скорочується кількість контролюючих органів на кордоні. Скасовується санітарно-епідеміологічний та екологічний контроль товарів, що переміщуються через митний кордон, митники перевірятимуть дозвільні документи, які на сьогодні контролювались екологами. Таким чином, санітарно-епідеміологічний нагляд буде здійснюватися всередині країни після митного оформлення товарів. В пунктах пропуску через державний кордон України функції санітарно-епідеміологічної служби обмежуються проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів через медичний огляд пасажирів, екіпажів тощо;

передбачається застосування органами доходів і зборів під час здійснення митних процедур інформації з державних реєстрів про товари, які контролюються.

Крім того, до обов’язків ДФС також віднесено визначення кодів згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо переміщення яких через митний кордон України встановлені заборони або обмеження. За даними відповідного контролюючого органу буде надаватися інформація щодо товарів, які підпадають під контроль (флора, фауна, культурні цінності, пестициди), і на цій основі ДФС формуватиме реєстр кодів.

Змінено порядок декларування валютних цінностей

Буська ОДПІ інформує, що спільний лист НБУ № 28-311/1929-2823 та ДПАУ № 3368/5/23-5316 від 17.04.2003р., яким доводилась послідовність подання суб’єктами підприємницької діяльності Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами та отримання ними довідки про проведення декларування за встановленою формою, втратив актуальність та відкликаний з місць застосування.

Декларування валютних цінностей та іншого майна, що знаходяться за кордоном здійснюється суб’єктами господарювання окремо у територіальних органах ДФС України за місцем реєстрації та окремо у Національному банку України. Проставлення територіальними органами фіскальної служби штампів та підписів відповідальної особи на поданих платниками деклараціях не проводиться.

Детальніша інформація з цього питання міститься у листах ДФС України від 12.07.2018 №21206/7/99-99-14-06-02-17 та Національного банку України від 12.07.2018 № 40-0006/38073.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ