Головна Економіка Буська райрада прийняла звернення щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв сільськогосподарського призначення

Буська райрада прийняла звернення щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв сільськогосподарського призначення

Депутати Буської районної ради звернулися до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв сільськогосподарського призначення.

Подаємо текст звернення:

                                                                       Президенту України В. Зеленському

                                                                       Голові Верховної Ради України Д. Разумкову

                                                                       Прем’єр-міністру України Д. Шмигалю

ЗВЕРНЕННЯ

щодо недопущення збільшення оподаткування земельних ділянок (паїв) сільськогосподарського призначення

Ми, депутати Буської районної ради, стурбовані тим, що у Верховній Раді України народними депутатами від фракції  «Слуга народу» та групи «Довіра» (Сольський М.Т., Арахамія Д.Г., ін.) зареєстрований законопроект № 3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства», який передбачає новий податок на земельні ділянки (паї) сільськогосподарського призначення – близько 1500 грн  за 1 га. У пояснювальній записці до проекту депутати  аргументують необхідність його прийняття виведенням з тіні ринку оренди землі та наповненням бюджетів.

У випадку, якщо Верховна Рада підтримає цей законопроєкт, податок стосуватиметься як фізичних, так і юридичних осіб: власника, постійного користувача, користувача на інших умовах, орендаря. На даний час одноосібники платять лише земельний податок. Проєкт вже пройшов розгляд в комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики 17 червня 2020 року. Ініціатори наголошують, що проблема пов’язана з використанням землі – це приховування виробниками реально отриманих доходів від реалізації власної сільськогосподарської продукції та уникнення їх оподаткування. На думку депутатів, значна кількість громадян – власників земельних ділянок чи паїв не декларують  доходи, отримані від використання  своєї землі, а податкові агенти не утримують податки з таких виплачуваних доходів.

Проте, на своєму засіданні 9 липня 2020 року профільний комітет зазначив, що є альтернативні законопроекти щодо цього питання і відповідно прийнято рішення доопрацювати положення законопроектів №№3131 і 3131-1 та внести на розгляд Верховної Ради України.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Буської районної ради, вважаємо, що в ситуації, коли бізнес виснажений та послаблений під час пандемії та карантинних заходів, і більшість населення України за останні місяці суттєво збідніло, збільшення будь-якого податкового тиску не призведе до наповнення бюджетів та зростання економіки, а навпаки, буде нанесено удар по українському виробнику. Тому, в даній ситуації, закликаємо депутатів Верховної Ради України утриматись від прийняття будь-яких рішень, що призведуть до збільшення податкового навантаження в різних галузях України.