Головна Економіка У 25-ти громадах Львівщини місцеві бюджети затверджені з дефіцитом коштів на оплату...

У 25-ти громадах Львівщини місцеві бюджети затверджені з дефіцитом коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери

«Дефіцит коштів на оплату праці у місцевих бюджетах зменшено майже на 37 млн гривень», – Олег Демків

У 23-х територіальних громадах Львівської області на ліквідацію дефіциту коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери вже розроблені заходи на загальну суму 132,2 млн гривень. Зокрема, в бюджетах Бісковицької територіальної громади повністю ліквідовано дефіцит, у Добротвірській, Сокальській та ще у 16-ти громадах – суттєво зменшено. Загалом дефіцит коштів на оплату праці знизився майже на 37 млн гривень.

Жодних заходів ще не заплановано органами місцевого самоврядування  Новояворівської та Комарнівської територіальних громад.

Разом з тим, департамент фінансів Львівської ОДА інформує, що у 25-ти територіальних громадах місцеві бюджети затверджені з дефіцитом коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери.

«Звичайно, ми розуміємо, що значний обсяг дефіциту в деяких місцевих бюджетах утворився через некоректну формулу розподілу освітньої субвенції. І над цим ми вже працюємо. Проте, більшість територіальних громад не мають обґрунтованих причин для утворення дефіциту», – повідомив директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків.

Окрім того, місцеві бюджети додатково потребують понад 18 млн грн на оплату комунальних послуг.

Тому у департамент фінансів Львівської ОДА наголошують: щоб уникнути соціальної напруги серед працівників бюджетної сфери, органам місцевої влади слід негайно виділити фінансові ресурси в бюджетах для подолання дефіциту та неухильно забезпечити виконання заходів щодо його ліквідації.