Головна Економіка Депутати облради звернулись до КМУ з проханням передбачити в Держбюджеті фінансування для...

Депутати облради звернулись до КМУ з проханням передбачити в Держбюджеті фінансування для створення лісового селекційно-насіннєвого центру на Луганщині

Сьогодні, 19 листопада, депутати Львівської обласної ради ухвалили звернення до Кабінету Міністрів України, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації щодо створення та фінансування лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

«Ми, депутати Львівської обласної ради, перебуваючи із візитом на Луганщині, побачили наслідки цьогорічних лісових пожеж. Пожежами знищено лісові насадження, суху траву й лісові підстилки на великих територіях.

У Львівській області на базі державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» успішно реалізується проєкт зі створення лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

Кліматичні зміни спричинилися до лісових пожеж і ускладнили екологічну ситуацію. Безсумнівно, що такий стан вимагає проведення ефективних лісогосподарських заходів, зокрема відновлення корінних біологічно стійких і високопродуктивних деревостанів.

Пропонуємо в Луганській області напрацювати аналогічний проект. Для цього звертаємося до Кабінету Міністрів України, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з проханням передбачити в Державному бюджеті України на 2021 рік окремою стрічкою фінансування створення лісового селекційно-насіннєвого центру в Луганській області.

Також звертаємося до голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації з проханням передбачити на рівні місцевих бюджетів відповідне спів фінансування», – йдеться у тексті звернення.