Головна Економіка Для аграріїв Львівщини організовують семінари щодо розвитку сімейних ферм та впровадження земельної...

Для аграріїв Львівщини організовують семінари щодо розвитку сімейних ферм та впровадження земельної реформи

3 вересня представники департаменту АПК Львівської ОДА, територіальних органів Держгеокадастру, Держпродспоживслужби, юстиції, Укрдержфонду спілкувались з сільгосптоваровиробниками та особистими селянськими господарствами Жовтанецької та Кам’янка-Бузької ОТГ Кам’янка-Бузького району.

«У сучасних умовах особисті селянські господарства є структурним елементом агропромислового комплексу не тільки Львівщини, а й України в цілому, і відіграють важливу роль у виробництві сільськогосподарської продукції. Спрощеному порядку перетворення особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства активно сприяють законодавчі, соціальні та економічні умови» – відзначила директорка департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська.

Також Юлія Шопська ознайомила учасників наради з умовами участі у програмах підтримки агропромислового комплексу з обласного та державного бюджетів. З більш детальнішою інформацією можна ознайомитися за посиланням.

Заступник начальника управління – начальник відділу Тетяна Борушок довела до відома учасників наради інформацію про запуск обіг (ринку) землі, правове використання земельних ділянок та оформлення правовстановлюючих документів та інших новел щодо використання масивів земель сільськогосподарського призначення.

«У разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю)або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від земельної ділянки. Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним. Ми повинні попередити кожного власника паю про цей термін» – наголосила Тетяна Борушок.

Окрім цього, аграріїв проінформували про порядок створення, розвитку, оподаткування та програм підтримки для сімейних фермерських господарств, дотримання вимог чинного законодавства щодо обробки полів (правильність застосування пестицидів, тощо).

Такі наради відбуватимуться щочетверга, адже посилання правової спроможності громади, підвищення обізнаності фермерів та власників ділянок сприятимуть ефективному розвитку аграрного сектору в цілому

Зазначимо, з графіком виїздів можна ознайомитися тут (прикріпити файл, що в додатку). Можливі зміни стосовно дати виїздів у зв’язку з карантином, спричиненим пандемією COVID-19, про що департамент агропромислового розвитку повідомить додатково.